Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Én rendszeresen a c cleanert...

Én rendszeresen a c cleanert és az Eusing Free Registry cleaner programokat használom a számítógépem tisztítására. Ezek megfelelnek e az említett célnak, vagy használjak egyéb programokat is, egyáltalán ezek a tisztítók nem károsak e a számítógépre?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem mert a Microsoft Answers forumban kimondottan megtiltották hogy ezeket a programokat használjam, mondván "ezek több kárt okoznak mint hasznot" és jobb ha kitörlöm öket a számítógépből.Én egy nyugdíjas vagyok aki nem rég ismerkedett meg a PC vel de most nem tudom mit csináljak? Töröljek hagyjam a számítógépet a maga módján szaladni, vagy használjak valamilyen karbantartót,v.karbantartókat?Komoly válaszokat szeretnék!

Köszönöm!


2013. jan. 27. 20:59
 1/2 Komplikato ***** válasza:

Megpróbálom röviden.

A Windows rendszerek minden kis program, font, kódek, és ezer dolog telepítésénél bele írogatnak a Registry nevezetű részébe a rendszernek. Ha túl sok beírás van benne a rendszer egyre lassabb lesz, majd egy idő után meghall. Teljesen mindegy XP, Vista, W7 vagy milyen jó a gép.

Ezek a tisztogató programok erre a vészesetre vannak, nem szabad napi, heti vagy akár havi szinten használni őket. Illetve ha valaki nagyon ért hozzá, akkor átnézi miket törölget a program és ami nem kell azt kiszedi, de ehhez nagyon érteni kell a géphez.

Viszont ha már bekövetkezett a lassulás vagy X-aktás dolgok történnek a géppel, mert túl sok a szemét, akkor maradnak ezek a programok vagy az, hogy a kedves felhasználó 6-12-18 havonta újra telepíti az egész rendszert. Ez van.


Megjegyzem a W98-hoz volt még eredeti Microsoft program ami kitisztította a rendszert, de még szervizesből is csak egy embert ismertem aki tudott róla, és jól el volt dugva az MS oldalán. Jelenlegi Windows rendszerekhez nem tudok ilyet, ami nem zárja ki, hogy ne lenne.


Drága pénzért vett "komoly" tisztogató pont úgy haza tudja vágni a rendszert, mint pl. egy CCleaner (ami ugye magyar fejlesztés), tehát nem látom miért lenne veszélyesebb. A CCleaner minden használatakor érdemes vele egy rendszer visszaállítást menteni! Még jobb ha a Windowsnak mentünk el egy visszaállítási pontot. Ezek sem 100%-os megoldások, de sokszor segíthet.

2013. jan. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
öszönöm szépen én is ugy gondolom,hogy használni kell ezeket a programokat,csak némi vigyázattal,eddig ebből semmi problémám nem származott,vagy csak nem tudok róla!
2013. jan. 28. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!