Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Emailek eltűnése?

Emailek eltűnése?

Figyelt kérdés

Egy olyan problémám van,hogy egy idő óta eltűnnek a leveleim.Nem mindenkitől,sajnos többnyire hivatalos levelek,illetve egy konkrét ismerősömtől.

Mi lehet ennek az oka? Hogy lehetséges ez?

Illetve nem olyan rég feltörték a freemail-es postafiókom,sajnos megváltoztatták a jelszót is,nem tudom használni.Összefüggésben lehet ezzel?

Elképzelhető-e az, hogy valaki illetéktelen csatlakozik a hálózatomra, és így jut hozzá ezekhez a dolgokhoz?



#Freemail #emailek elvesztése
2013. febr. 15. 13:06
 1/6 djhell ***** válasza:
Megeshet, hogy egy adathalász hacker csapdájába estél. Az is könnyen megtörténhet, hogy amint jelszót módosítasz ő máris látja azt... javaslom, hogy telepítsd újra a gépet, teljesen formázd az Op rendszer partícióját (ezáltal minden törlésre kerül, tehát a fontos adatokat mentsd valamelyik más particióra vagy pendrivera stb.). Amikor megvan az új rendszer akkor pedig módosítsd újra a jelszavad. Ha ilyen jellegű a probléma, márpedig valószínű, akkor ez meg kell oldja a problémát! Én mindenképp javaslom a freemail mellőzését és a Yahoo, Google vagy Hotmail szolgáltatások használatát!
2013. febr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igazából én is ilyesmire gondoltam,csak azt hittem,női para.

Meg fogom tenni,amit írtál.Már áttértem gmail-re,azt én is tudom,hogy a freemail egyik problémája, hogy tűnnek el levelek.

Még egy kérdésem lenne:azt meg tudom-e nézni valahogy,hogy más is csatlakozik-e rajtam kívűl a hálózatra?

Illetve még egy gondolatom van:van-e olyan része a hálózatnakami az előző lakó hálózatával azonos, és ilyen módón máshonnan tud-e csatlakozni az én hálózatomra? Amióta itt lakom,már egyszer biztos tepepítettem újra az op.rendszert,természetesen tűzfalat és vírusirtót használok.Asztali pc-ről van szó,vezetékes nettel.

2013. febr. 16. 08:27
 3/6 djhell ***** válasza:
Ha routert használsz, ami szétosztja a netet több lakó között, akkor meglehet hogy úgy csatlakozik valaki a netedre. Ha tömbházban laksz, akkor valószínű, hogy úgy oldották meg, hogy egy nagy routerről megy az egész tömbház, ezáltal elméletileg bárki csatlakozhat a gépedhez, aki képes kijátszani a tűzfalat és a Te tömbházadban lakik. Ez eléggé valószínűtlen, azonban ami fentáll jelen esetben véleményem szerint az az, hogy egy olyan program került a gépedre, ami az ilyen jellegű dolgokat elküldi neki. Tehát pl. hiába változtatsz Te jelszót, ő amint kíváncsi rá megnézi, hogy mit küldött mostanság a program neki, ezáltal nem közvetlenül csatlakozik a gépedhez. Ha kábellel csatlakozol és nincs wifi hozzáférés akkor az kizárva, hogy a régi lakó csatlakozna. Ha wifi is lenne, akkor is csak akkor tudna ilyet ha a wifi hatótávolságán belül lenne, kitalálná jelszavad stb. erre pedig kevés ember képes :)
2013. febr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm az eddigi segítséget!

Igen,tudok róla,hogy létezik ilyen program,én is valószínűnek tartom,hogy ez áll fent (nincs router és wifi).Ha ez állna fent,technikailag mit lehetne tenni?Meg tudom-e nézni valahogy,van-e ilyen program telepítve a gépre,ill.hogyan tudnám majd "hatástalanítani"?

De mondjuk akkor ebben az esetben mégha "hatástalaítom" is,ha valaki rám van kattanva,bármikor rám küldheti megint a progit,nem?

2013. febr. 17. 11:17
 5/6 djhell ***** válasza:
Ezt sajnos nem tudod csak úgy beazonosítani, mivel nem jelenik meg a programok közt a listán stb. Van rá kis esély hogy a SpyBot nevü program ráakad, azonban egy keresés akár 2 napot is felvehet... Ha nincsenek annyira fontos fájlok vagy semmiképp nem lehet a Windows újboli telepítését megoldani, akkor töltsd le és próbálkozz vele. Az ilyen programok mindig valamilyen másik fájl letöltésével társulnak ilyen lehet például egy nem megbízható forrásból származó kép, egy nem ellenőrzött weboldal megtekintése stb. A későbbiekben is megpróbálhatja rádszabadítani ezt a tüneményt, azonban ha a vírusirtód mindig naprakészen tartod továbbá nem nyitasz meg gyanús emaileket és weboldalakat stb. akkor jóval csökken az esélye annak, hogy visszakerüljön egy hasonló program a gépedre! Kiszűrni teljesen nem lehet, mivel mindent ember hozott létre és azt egy másik tönkre is tudja tenni, szóval felfogható egy ördögi körnek is. :)
2013. febr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a segítséget,remélem az általad javasolt újratelepítés megoldja majd a problémát!

2013. febr. 22. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!