Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Honnan tudhatom, hogy van-e...

Honnan tudhatom, hogy van-e valamiféle keylogger vagy hacker program a gépemen?

Figyelt kérdés
Megjelenik a programok között? Tudtommal nem feltétlenül, viszont fontos lenne kiderítenem. Sajnos hogy azt mondjam ezen most elég sok múlik. :(

2013. febr. 22. 16:19
 1/10 csacsi2 ***** válasza:
letöltesz egy malware írtót, lefuttatod és megtalálja ha van!pl.: malwareBytes.
2013. febr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a legtöbb vírusírtó is kiszúrja. Futtass le egy keresést...
2013. febr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Microsoft Security Essentials programom van, ezzel mostmár egy részletes keresést is lefuttattam, de nem talált semmit. Ebben ki lehet lőni, hogy ne találja meg az ilyen jellegű programokat?


Fontos részlet talán, hogy a gép az enyém, az illető olykor használja, nincs külön felhasználói fiókja, tehát adminként csinálhatott bármit a gépemen. Meglehetősen gyanús, hogy valahonnan képes megszerezni a jelszavaimat, így szeretném mindenképpen kideríteni, hogy tényleg képes volt-e elmenni eddig, révén hogy a páromról van amúgy szó...

2013. febr. 22. 17:21
 4/10 anonim ***** válasza:

Futtass le egy ilyet :

[link]

2013. febr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
naplózz továbbit ha volt is bármit is csináltál már egy mappában pihen valaki gépén minden leütést naplóz..
2013. febr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nem kell hozza semmi hack trukk ,hogy kiszedje valaki a bongeszobol a tarolt jelszavakat...erre ingyenes programok vannak..ha megis van logger..altalaban az appdata mappaiban van nyoma...de ha loggolt es 'melt' funkcioval keszult akkor egybol vagy bizonyos idon belul megszunteti magat...
2013. febr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 csacsi2 ***** válasza:

Csak annyit fűznék hozzá, hogy a keyloggert hamarabb megtalálja egy malware írtó, mint egy vírusírtó!


Csak egy ötlet: a szolgáltatásokban tiltsd le a Távoli rendszerleíró adatbázis -t.

A firefoxban használj mesterjelszót!

2013. febr. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Firefoxban:

Beállítások / Biztonság / Mentett Jelszavak / Jelszó mutatása


Eltaláltam?

2013. febr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 csacsi2 ***** válasza:

Mesterjelszó:

[link]


A legbiztonságosabb, ha nem tárol jelszavakat az ember a böngészőben!

Ki kell menteni és fájlban tárolni amit levéd az ember pl.: Cryptext -el.

2013. febr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A böngészőm nem tárolja a jelszavakat, most direkt megnéztem, de mondjuk ezt sejtettem. Letöltöttem itt a valaki által ajánlott programot. Két, a vírus írtom által nem megtalált vírust talált, mást semmit. Talán megnyugodhatok, nem tudom.
2013. febr. 25. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!