Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kamu nCore! Mit tegyek?

Kamu nCore! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Regisztráltam egy nCore oldalra, elküldtem az emelt díjas SMS-t és később tudtam meg, hogy ez átverés. Nagyon félek hogy még több pénzt fognak lenyúlni! Nem tudjátok esetleg, hogyan tudnám ezt megelőzni? Letiltani vagy valami? Mi a tapasztalata annak aki volt már hasonló helyzetben? Tőletek vontak le még több pénzt? Segítsetek kérlek! Szörnyen hülyének érzem magam hogy bedőltem ennek..

2013. márc. 4. 01:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Megpróbálom röviden:


1. fizetési lehetőség, egyszeri szolgáltatásra:


Elküldesz egy SMS-t egy emelt díjas számra (egyszeri ára van!), majd megkapod a kívánt szolgáltatást. (Pl. egy hónapig nagy fényképeket is nézegethetsz egy társkereső oldalon).


2. fizetési lehetőség, folyamatos szolgáltatásra:


Elküldesz egy igényt a szolgáltatásra (pl. vagy egy weboldalon megadod a számod, vagy elküldesz egy sms-t valahová). Ekkor kapsz egy SMS-t, melyre HA EGYÉRTELMŰEN VÁLASZOLSZ, AKKOR előfizetője leszel a szolgáltatásnak. A szolgáltatás megvalósulása úgy történik, hogy te rendszeresen SMS-eket kapsz valahonnan, baromi drágán (pl. heti négyszer horoszkóp). IGEN, ilyenkor te a fogadott SMS-ekért fizetsz. Ezt a szolgáltatást csak lemondani tudod, melynek módjáról kötelesek tájékoztatni a szolgáltatás megrendelése ELŐTT. Ilyet találhatsz pl. olyan reklámra kattintva, hogy "nyerj egy iPhone-t", vagy "mérd meg az IQ-dat".


***


Esetedben az első esemény történt, tehát csak egyszer húztak le, abban viszont biztos lehetsz, hogy nem a kamu weboldalon írt összeggel, hanem a lehető legmagasabbal, amit fizetni lehet egyetlen emelt díjas SMS elküldésével. Ez manapság kb. 2000-2500 Ft.


Tekintettel arra, hogy a számod az sms elküldésével a rossz fiúk birtokába került, és az is nyilvánvalóvá vált számukra, hogy elég idióta vagy, nem kizárt, hogy a nevedben megpróbálnak regisztrálni majd valamilyen 2. típusú szolgáltatásra. Szerencsére ezt neked JÓVÁ KELL HAGYNOD, így csak arra kell figyelned, hogy a jövőben ISMERETLEN FELADÓTÓL ÉRKEZŐ ÜZENETRE semmiképp se válaszolj SEMMIT!


***


Általánosságban véve okos megoldás tiltatni a szolgáltatóddal minden nemű emelt díjas szolgáltatást.


Mivel ritkán vagyok az oldalon, ha valami nem tiszta, kérlek olvastasd el e szöveget mással, aki tud segíteni az esetleges értelmezésben. Köszönöm.

2013. márc. 4. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínű, h átverés áldozata lettél. Az nCore sosem kért emelt díjas smst azért, h regisztrálj.
2013. márc. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
miért nem tudjátok megérteni hogy a hivatalos cím cc végződéssel van és miért szerencsétlenkedtek mással???
2013. márc. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
gondolom "nyílt regisztráció az ncore-ra" facebookos átverés áldozata lettél. Ez a hivatalos honlap: ncore pont cc nincs semmi emelt díjas sms, meghíváson alapul. Keress olyan haverodat akinek van fizess neki egy sört hogy küldjön meghívót, ennyi... Legközelebb légy óvatosabb. Egyszer vonja le a pénzt...
2013. márc. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a nyílt regisztrációs átverés spamként is jött, nemcsak a Facen.
2013. márc. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!