Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Valaki aki jó kódfejtő tudnaa...

Valaki aki jó kódfejtő tudnaa nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Van egy 8 vagy 7 jegyű név amihez tartozik egy 8 jegyű kód. Szerintem biztos hogy van a 2 között összefüggés. Egy ilyen nevet és a hozzá tartozó kódot már tudom, ezt el küldöm a jelentkezőknek privátban, és az lenne a kérésem, hogyha mondok egy másik nevet, akkor ahhoz ki kéne következtetni valamilyen matematikai vagy informatikai összefüggéssel a hozzá tartozó kódot. Írjon aki szeretné kipróbálni magát, sokat segítene rajtam xD.

2013. márc. 21. 19:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
5 -ös lottó számokat is nagyobb eséllyel következtethetjük ki.
2013. márc. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Miért? Ebben van ráció. Nagyon hasonlóak a nevek: d2007a24 vagy d2005c23 stb, tehát van bennük azonosság. Mindegyik ilyenhez tartozik egy kód. Azt most nem írom le, majd privátban. Szóval Ha én egyhez tudom a kódot és találunk valami összefüggést a kód és a név között, akkor a többi névhez is hozzá tudunk rendelni kódot. Tuti nem bonyolult, valami informatikai vagy matematikai kódrendszer lehet amit én sajnos nem ismerek.
2013. márc. 21. 19:54
 3/14 anti paladin ***** válasza:
100%
Egyetlen minta alapján rohadt nehéz kitalálni mert a kombinációs lehetőségek száma eszméletlenül nagy.
2013. márc. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Tuti nem bonyolult"


De az.

Ennyiből az.

2013. márc. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy maszti segítene rajtad (egyeslett a matekdogám bocs!!)
2013. márc. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha egy adatpár alapján lehetne név-jelszó párokat törni régen rossz lenne.
2013. márc. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Szecsői Tibor ***** válasza:
Nekem is van egy hasonló problémám. Tudjuk, hogy minden 42. ocelot szereti a sört. Ebből kellene extrapolálni valamilyen matematikai vagy informatikai összefüggés alapján arra, hogy hány köbméter lájtkóla fér el egy jegesmedve koponyaüregében úgy, hogy közben improprius integrálunk. De csak kedden. Jelenkezők?
2013. márc. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy az egészséges emberi agy sűrűsége közel megegyezik egy szintén egészséges felnőtt jegesmedve agyának sűrűségével. Abból kiindulva, hogy az emberi koponya térfogata 1400 köbcenti körül van, illetve az emberi agy tömege. 1300-1400 gramm, a jegesmedve agyának tömege pedig kb 500 gramm, azaz kb fél liter lájtkóla fér el benne ami 1/2000 köbméter. Mivel ez az adat már ismert, extrapolálnunk az ocelotok sörfogyasztási szokásaiból viszonylag felesleges, esetleg csak önmagunkat ellenőrizhetjük a dologgal. Egy icipicit befolyásolhatja az eredményt a fent említett improprius integrál. Ez két esetet vet fel.

1.) az ocelotokkal vagy a jegesmedve agytérfogatával esetleg a lájtkólával kapcsolatos függvényeket próbálunk integrálni, ezek azonban tudvalevően nem végtelen föggvények, így ez elég hamar elvégezhető.

2.) bármely más függvényeket próbálunk improprius integrálni. Ebben az esetben a feladat méh egyszerűbben megoldható, hiszen ugye ennek semmi köze a jegesmedvékhez vagy az ocelotokhoz. Namármost így mindkét esetben csak a kedd problémát kell feloldanunk, aminél mi sem egyszerűbb, mivel az triviális, hogy jegesmedve koponyákat csakis keddenként próbálunk lájtkólával feltölteni, így a hét többi napja teljes mértékben megtévesztés jelleggel merülhet csak fel. A fenti információkat összevetve tehát a válasz szilvásbukta. Mert azt szeretem.

Mivel láthatod milyen kompetens vagyok ha kódfejtésről van szó, minden további nélkül megoldom a kérdésbeli problémát, fordulj hozzám bizalommal!

2013. márc. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szecsői Tibor ***** válasza:
Figyelemre méltó levezetés. Annyi hibádzik benne mindössze, hogy a jegesmedve rohadtul utálja az improprius integrálást, kedden meg aztán főleg. Úgyhogy dühében bucira fejelne, ami által enyhe duzzanatok jelentkeznének a koponyáján belül, ami minimálisan változtatná a térfogatot. Ezáltal a helyes megfejtés gennysárga szilvásbukta és egy fél Heisenberg-kompenzátor. De ne csüggedj, elsőre remek dedukció volt!
2013. márc. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Talán ez mégis elkerülhető, ha azt feltételezzük, hogy az agya tele van lájtkólával. A folyadékok ugye csupán minimális mértékben összenyomhatóak ezért valószínűbb, hogy a jegesmedve koponyája szilánkosra törne, és kifolyna a kóla. Amennyiben az alany feje törne szilánkosra a medve feje helyett, úgy a megoldás triviális. Persze a jegesmedvénél sosem lehet tudni, mert veszélyesek, mint a root jelszó.
2013. márc. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!