Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudok egy fájlról...

Hogyan tudok egy fájlról biztonsági másolatot készíteni lehetőleg úgy, hogy ha az eredeti fájlban változtatok, akkor a másolat is módosul?

Figyelt kérdés

Naplót vezetek, és félek, hogyha tönkremegy a gépem, akkor elveszik az egész. (merthogy gépre írom) Ezért arra gondoltam, hogy van egy pendrive-om, és arra rátehetnék egy másolatot, és akkor ha megdöglene a gépem, a naplóm akkor is megmaradna.Persze a pendrive mindig be lenne dugva a gépbe. Igen ám, de majdnem minden nap írok naplót, és elég macerás lenne minden nap frissíteni a másolatot, ha egyáltalán lehet olyat, mert én aztán nem tudom hogy kell! Próbálkoztam már azzal, hogy csináltam egy táskát, és abba tettem a másolatot, ami így szinkronizálva lett az eredeti fájllal, tehát ha változtattam az eredetin, akkor a másolat is változott... Viszont ha kihúztam a pendrive-ot, és egy másik gépen próbáltam használni, akkor nem tudta megnyitni a fájlt. Szóval ez nem volt jó megoldás...

Tehát mit csináljak? hogy tudnék egy jó másolatot készíteni?


Egyébként gondoltam már arra, hogy szimplán a pendrive-ra teszem az eredeti fájlt, úgyis mindig be van dugva, a bibi csak az, hogy nem találom az eredeti fájlt :D Csomót sz*rakodtam a parancsikonokkal meg a másolatokkal... Meg persze oké, napló, szóval rejtett fájllá tettem, megváltoztattam a nevét és az ikonját, és betettem valami kikereshetetlen mappába... Gondolom, nem lesz meg, ha simán beírom a keresőbe :P Úgy tudom egyébként megnyitni, hogy a parancsikonja van meg, az asztalomon. Szóval segítség! Másik kérdés tehát:

Hogyan találjam meg az eredeti fájlt? :D


2013. márc. 25. 20:38
 1/1 miért.én? ***** válasza:

Az nem lenne egyszerűbb, ha mindig csinálnál egy másolatot, az előzőt meg törlöd?

Kicsit kusza amit leírtál, de a parancsikonod tulajdonságaiban benne van az elérési útvonal(Parancsikonon jobb klikk > tulajdonságok).

2013. márc. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!