Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kockázatos-e használni a gmail-t?

Kockázatos-e használni a gmail-t?

Figyelt kérdés

Én gmail user vagyok de most vettem észre 1-2 szerintem durva felhasználási feltételre:


„Ön állandó, visszavonhatatlan (…) licenciát biztosít a Szolgáltatásokon keresztül feladott, elküldött (…) bármilyen Tartalom (…) nyilvánosságra hozatalára, nyilvános lejátszására, nyilvános megjelentetésére és forgalomba hozatalára.” (11.1)

„Ön tudomásul veszi, hogy ez a licencia feljogosítja a Google-t arra, hogy a Tartalmat olyan vállalatok, szervezetek és magánszemélyek rendelkezésére bocsássa, amelyek részére összekapcsolt szolgáltatásokat nyújt (…).” (11.2)


Vagyis ezek szerint bármelyik levelem bármikor bárki részére publikálható lehet tehát köztulajdonná tehető?!



#Gmail #email publikálása
2013. márc. 29. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Na ezért van saját SMTP szerverem :)
2013. márc. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ez az adatvédelmi törvény módosításával mindenkire (email)érvényes és magyarán a hivatalos szervek belenézhetnek bármelyik levélbe amit a NAV rendszeresen meg is tesz.A fekete üzleti ajánlatok mail-en zajlottak ezért volt szükség erre.A gmail nem rejtette ezt el az apró-betűs részletekbe ezért értesültél róla.

2013. márc. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

"Amikor feltölt vagy valamilyen más módon elküld tartalmakat a Szolgáltatásainkba, világszerte érvényes engedélyt ad a Google-nak (és a Google-lal együttműködőknek) az ilyen tartalmak felhasználására, hosztolására, tárolására, reprodukálására, módosítására, származékos művek létrehozására (így olyan művekre, amelyek fordítás, adaptálás vagy más módon történő módosítás eredményeképpen jöttek létre annak érdekében, hogy az Ön tartalma jobban megfeleljen a Szolgáltatásainkkal történő használatnak), megosztására, közzétételére, nyilvános előadására, nyilvános megjelenítésére és terjesztésére. Az ebben az engedélyben biztosított jogok korlátozottak: a Szolgáltatásaink üzemeltetésére, hirdetésére és javítására, illetve új Szolgáltatások fejlesztésére vonatkoznak."


Ajánlom figyelmedbe az utolsó mondatot.

2013. márc. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ettől függetlenül viszont még mindig a gmail a legmegbízhatóbb.

Ugyan ezt bármelyik szolgáltató szintén megteszi, viszont az apró betűbe pakolja az erre vonatkozó infókat.


Ez ellen is van megoldás, levelezéshez hasznos dolog a PGP mondjuk, vagy lehet titkosítani más módon is a levél tartalmát és máris senki nem tudja elolvasni.

2013. márc. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!