Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen túlfeszültség elleni...

Milyen túlfeszültség elleni védelmet javasoltok a pc védelme érdekében?

Figyelt kérdés

Az érdekelne,hogy milyen típusú berendezést érdemes venni.

Számtalan termék kapható pár ezer forintostól a több tízezer forintosig,sajnos nekem egyszer már sokba került egy villámcsapás.


2013. ápr. 11. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
APC vagy hasonló terméket és mindenképpen olyat érdemes venni, amivel az UTP kábelt is levéded. Én ugyanis nemrég találkoztam egy esettel, ahol bevágott a villám és a DIGI kábelén keresztül jött be a túlfesz, kivitte a routert, a gépnek meg szétolvasztotta a hálózati kártya IC-jét.
2013. ápr. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és villám védet konnektortis érdemes venni én is vettem már új hálókártyát a gép be de legalább ha a gépet kihúzod ilyenkor a konnektorból is
2013. ápr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az a legjobb szerintem meg a rutert is
2013. ápr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hypno ***** válasza:

Az a túlfeszültség elleni védelem amit a tápok tudnak, az bőven elég.

Ha nagyon paranoiás vagy, akkor vegyél egy nem túl drága elosztót, ami nyújt túlfeszültség elleni védelmet.


Villámcsapással nem kell számolni, mert közvetlen villámcsapás esetén minden leég ami elektromos.

2013. ápr. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ez nem igaz mert nekem is be csapot a ruterenkeresztül és csak háló kártya kellet vennem
2013. ápr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hypno ***** válasza:
#5 Mert nyilvánvalóan nem közvetlen villámcsapás volt, csak egy közeli által indukált feszültség ugrás.
2013. ápr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!