Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ssssziasztok! Az IP címem...

Bartok.a kérdése:

Ssssziasztok! Az IP címem megváltoztatása hogy lehetséges vagy egy mezei laptopnál változik valamilyen időközönként?

Figyelt kérdés
Az a gondom hogy sokat torrentezek és nem szeretnék 300 ezret fizetni ezért.Egy olyan program kéne ami ezt el rejti vagy megváltoztatja.Nem szeretnék weboldalakon keresztül netezni meg ilyenek.Ehhez én sötét vagyok mármint a IP címes dolgokhoz.Eddig általában vezeték nélküli netet használtam de van amikor nincs más csak a vezetékes.Ha lehet segítsetek vagy küldjetek linket,és ha válaszoltok akkor lécci úgy mint egy 5 évesnek.

2013. ápr. 21. 21:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Hogy függ össze a torrentezés és a 300 ezer forint?
2013. ápr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én az IP címhez vagyok hülye te meg ehhez.Elmesélem hogy ha elkap a rendőrség valahogy ami itt Magyarországon nem valószínű hogy megtörténik de ha mégis akkor 300 ezer forint környékén büntet a torrentezés miatt vagy ülhetsz a börtönben napi 500 ft-ért.szerinted hülyeségből szűnnek meg a torrent oldalak?
2013. ápr. 21. 22:12
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellett lehülyézni Vazerattit, nem értem.


Az IP cím nem a gépedtől függ, az internetszolgáltatód osztja ki neked. Általában változó IP címet adnak, a fix IP-ért fizetni kell. Akkor változik, akkor kapsz új címet, amikor csatlakozol a netre. Amit te keresel, az a proxy (nézz utána), és a torrent kliensben kéne beállítanod, illetve a böngésződben. Az igazán védő proxy-kért viszont fizetni kell, az ingyen proxy-k nem garantálnak valódi rejtést.


Az IP címed megnézheted "what is my IP" jellegű oldalakon (Google segít). Ezekkel megnézheted, hogy változik-e az IP-d, illetve tudod tesztelni is a proxy-kat, hogy rejt-e vagy sem.


Egyébként bármit is használsz, én nem hiszem, hogy nem lenyomozhatatlan, hiszen a szolgáltató pontosan tudni fogja, hogy melyik kábelről (=mely előfizetőtől) milyen adat érkezik - például "csatlakozás a proxy-hoz"...

2013. ápr. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

1. Az egyszerű mezei felhasználókat nem b*szogatja a rendőrség.


2. Ha mégis, akkor sem a proxy fog megvédeni, ha nem titkosítja a kapcsolatot. (Mivel a forgalom ugyan úgy látszani fog a szolgáltatód szerverein át, csak a torrent tracker felé lesz más az IP-d.


3. Ha már titkosítás, akkor inkább VPN, mint sima proxy vagy ssh tunnelezés.

De a szolgáltatónál akkor is látszani fog annyi, hogy irdatlanul pörög a le és feltöltés, csak azt nem fogják tudni, hogy mi is van abban a titkos csatornában.


4. Az ilyen mértékű adathasználat következtében csak egy idióta nem fogja tudni, hogy mit is csinálsz és a rendőrség így is kijöhet megvizslatni, hogy mégis mit csinálsz.

Ha pedig a gépedet lefoglalják, akkor bizony már meg is szívtad.


5. Ez ellen védekezni csak titkosított merevlemezzel lehet, de arra sem árt kapásból akkor dupla védelem, ami viszont a letöltés sebességét fogja minden bizonnyal negatív irányba tolni, avagy a proci fog pörögni a folyamatos kódolások miatt.



Tökéletes megoldás nincs, csak ha nem töltesz le.


Az IP pedig mint már mondták a szolgáltatótól függ.

Van ahol elég csak egy modem restart, van ahol kikapcsolt modemmel meg kell várni a DHCP lejáratát, ami változó lehet szolgáltatónként.

A "legbiztosabb" módszer, ha pár órára kinyomod csúcsidőben a modemet, ekkor nagyon valószínű, hogy nem ugyan azt az IP-t fogod visszakapni.

(Persze ez sem garantált, mivel a DHC szerverek többsége általában azonos MAC-hez szeret azonos IP-t osztani, HA az elérhető.)

2013. ápr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

1. Ha nagyon nagy üzemben csinálod a torrentezést, pl. napi 10 giga adatforgalom, vagy mégtöbb akkor számíthatsz ilyesmire, hogy rendőrség megjelenjen.

2. Magyarországon a userekhez nem nagyon szoktak elmenni csak a szerverhez

3. Tegyük fel módosítod az ip címedet VPN, vagy ssh tunnellel, vagy hasonló módon, ahogy már írták a hülyének nem fog feltűnni az adatforgalom, és valamiért téged meg akarnak keresni a fenti pont ellenére. Ha a VPN/ssh szerver magyar, akkor kikérik ott az adatforgalmadat, megtudják, hogy melyik trackerhez csatlakoztál, és mit töltöttél le.

Normál proxy használatának értelme nincs. Kb egyetlen paranccsal meg lehet mondani, hogy a TE ip címeddel csatlakoztál valahova, sőt normál proxynál még az adatforgalmad is megmarad a szolgáltatónál, csupán annyit értél el vele, hogy egy kis kerülőúton mész ki az internetre.


Vannak olyan cuccok is, amik nem fogják kiadni az ip-det semmi szín, alatt ez pl. a TOR hálózat vagy egyéb VPN-ek, de az előbbi sebessége nagyon lassú lesz a torrentezéshez, az utóbbinél meg mindig oda kell figyelni hogy csatlakozva legyél.

Ezután ha lefoglalják a laptopodat akkor megnézik a winchesteredet. Ha nincs titkosítva mindegyikről megmondják, hogy illegális tartalom, ha titkosítva van, akkor már nehezebb megmondani. Ha az operációs rendszer nincs titkosítva, akkor a regisztrációs adatbázisban meg lehet találni a kódját a titkosított partíciónak( persze nem mindegyiknél).Ha titkosítva van és már ez sem indul el, akkor nehéz, majdnem lehetetlen lesz a dekódolása. Így nem tudnak vele mit kezdeni.

Ám ha korábban keylogger került a gépedre, vagy egyéb kémprogram, akkor minden vissza tudnak nézni rajta. Az más kérdés, hogy nem biztos, hogy felhasználhatják az így szervett információt a nyomozásban. De ha mégis, akkor elég komoly dologról van szó, és nem arról, hogy XY letöltött 10 gigát az ncore-ról.

2013. ápr. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a hülyézésért elnézést kérek csak már megszoktam hogy néhány okoskodni akaró ember rám ír és ki akar oktatni mert ő jobban tudja és azt hittem ő is ilyen. Boccs.Egy másik kérdés:Mennyiben számít az hogy én csak másodiknak vagyok csatlakozva a netre?Magyarul lopom a netet de nem illegálisan hanem meg van beszélve.Vezeték nélküli.Ilyenkor csak 1 IP-t küldenek?
2013. ápr. 22. 09:34
 7/18 anonim ***** válasza:

Ez nem hiszem sokban számít, ha nagyon gáz dolgot csinálsz, kimennek a szomszédodhoz. Az nyilván mondani fogja, hogy te is használhatod a neted. Ha nem mondja( mewrt mondjuk nem tudja:)), akkor nekiállnak snifferelnek egy kicsit az adatforgalmon,rájönnek a belső ip címedre, ekkor több lehetőségük van a helyzeted kiderítésére.

Az egyik az, hogy kimennek a hatókörben mindenhova, megnézik, hogy hogy van-e ilyen ip cím. De ez lámer módszer, nem hinném, hogy ezzel foglalkoznának.

A másik az, hogy az ip címnél ott a MAC címed. A MAC cím alapján el lehet jutni a tulajhoz, ha hitelre vásárolta a készüléket, mivel ez sok idő lenne, ismét nem tartom valószínűnek, hogy ezt használnák.

A legvalószínűbb az, hogy 3 routert kitesznek a környékedre megfelelő pontokra mindegyik routernek azonos BSSID-je lenne. Így a te MAc címedből, és a 3 router jelerőségéből kiszámítanák a helyzetedet háromszögeléssel. De ehhez kell egy "kis" tudás, megint nem tartom től valószínűnek, persze lehet hogy naivan gondolom, de ez csak az én véleményem. Tehát van rá esély, hogy eljussanak hozzád.

A legegyszerűbb megoldás az, hogy a szomszédnál tesznek egy kis kémprogramot a gépedre, aztán előbb utóbb valahova csak belépsz, ahol megadtál valamilyen személyes adatot. Illetve csak beszélsz valakivel pl. facebook-on, aki tudja te ki vagy.

2013. ápr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"A legegyszerűbb megoldás az, hogy a szomszédnál tesznek egy kis kémprogramot a gépedre, aztán előbb utóbb valahova csak belépsz, ahol megadtál valamilyen személyes adatot. Illetve csak beszélsz valakivel pl. facebook-on, aki tudja te ki vagy."


Nem, ez sem a legegyszerűbb, sőt...

Ehhez előbb be kéne jutni a gépre, ami annyira nem egyszerű feladat, még jó exploitokkal sem, ha rendesen frissítve van a gép.


A hálózati forgalom monitorozása meg enélkül is megy és az ember előbb-utóbb biztos meglátogat egy oldalt ahol nem https kapcsolatot használ, sőt talán be is jelentkezik és puff máris megvan pár adat ami alapján lehet szűkíteni a kört.


De a fene fog ezzel szórakozni.

2013. ápr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Golan Trevize ***** válasza:

Ha ennyire paranoiás vagy, akkor fizess elő VPN kapcsolatra vagy vedd meg eredetiben, amit letöltenél.

Vagy bérelj szervert Oroszországban, és azon töltögess le.

2013. ápr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat sokat segítettetek.Az utolsó válaszolónak csak annyi hogy ha ilyen okosnak tartod magad akkor ne foglalkozz hétköznapi emberekkel akik torrentezésre kényszerülnek mert nem tudnak moziba menni vagy megvenni az eredeti filmeket.Tényleg köszi a segítséget.
2013. ápr. 22. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!