Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan lehet kikapcsolni,...

Hogyan lehet kikapcsolni, hogy az ESET smart security ne védelmezze a virtuális számítógépet?

Figyelt kérdés
Mert ugyanúgy ha virtuális gépről letöltök valami kártékony fájlt,rámegyek kártékony oldalra,ugyanúgy letilt,mintha a rendes gépemet használnám.Hogyan lehet az beállítani,hogy ne védelmezze a virtuális gépem(persze a a rendes gépem igen.)Válaszokat előre is köszönöm!

2013. máj. 30. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Esetleg kivételként beteheted a virtuális fájlt+virtualizáló szoftvert, de nemtom, hogy az elég lesz-e.

beáll. - további beáll. - számítógép - vírus- és kémprogramvédelem - kivételek - hozzáadás OK

2013. máj. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1.) Milyen virtuális gépet használsz és milyen hálózati beállításokat használsz?

2. Ha nagyon erős vírust töltesz le vagy kemény weboldalt nézel, akkor a virtuális gépen keresztül megfertőzheti a valódi gépet. Azért gondolkodj: a normál gép és az op. rendszer is ugyanazon ram-ot használja így egy a virtuális szerverben lévő hiba kihasználásával lehet írni az op. rendszerre, emiatt nem túl jó ötlet a kikapcsolása

3. Gondolom NAT-olt kapcsolatot csináltál, és ebben az esetben a ESET hálózati proxyszűrőként működik bridgel-t beállításokkal meg lehet oldani, hogy az ESET elől kapja meg az adatforgalmat, de a host op. rendszer imserete nélkül nem tudom mi tehetnél.


4. 90%-hogy esélytelen amit szeretnél az ESET nem tesz kivételt a VMWare-től. linuxon meg lehetne oldani, hogy ne kapja meg a tűzfal az adatforgalmat de windows-on nem nagyon. Hacsak a router nem ad a belső gépnek másik ip címet, amit megint csak bridgelt hálózatban lehet megoldani.


Szal kevés az infók:

host op. rendszer típusa

a virtuális géprendszer típusa minimum kellene.

milyen routerről netezel?

2013. máj. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyes butaságot mond, hiába adja meg kivételnek a virtuális gépet a tiltott weboldalakat ettől még nem fogja tudni megnyitni.
2013. máj. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az eredeti op. rendszerem windows 7

64 bit

virtual boxot használok és azon 32 bites windows xp professionalt(torrentelt nem eredeti viszont a windows 7 ieredeti)

2013. máj. 30. 12:42
 5/11 anonim ***** válasza:

Virtulabox vagy Vmware playerről van szó?

Tökmind1, hogy eredeti-e vagy sem, erre nem voltam kíváncsi... Amúgy se lesz eredeti ha a saját gépeden kívül az op. rendszert felrakod a saját virtuális gépedre. Erre csak a Windows szerverek jók.( már licensz szempontjából)

Két lehetőséged van:

az egyik egy másik hálókártyát beszerzel és berakod a kártyát a gépedbe.

Dual connection-ban.

Feltelepíted ezután confugurálod.

megkeresed a VboxManage.exe-t

beírod ,a hogy( parancssorban

belemész vboxmanage --bridgedadapter ( megkeresed az ipconfigban a nevét) [adapter neve]

ezzel a második kártyát mág a virtualbox kezeli és az Eset már nem tud belezsóléni semmibe.( persze ettől függetlenül add meg kivételnek a szoftvert, mert lehet ki tudja csomagolni a vbox fájltípusát, és lehet taláhat benne vírust). Majd a hálózatot átállított bridged-re. A router kioszt neki egy új ip-t és kész is.

A másik lehetőséged ennél egyszerűbb:

megadod biztonsági kivéltelnek az Virtualbox-ot, majd reggelsz egy VPN szerverre.( olyat keress amit titkosít is)

Csatlakozz az xp-ből a VPN szerverre.


Így az ESET a jelszó ismerete nélkül nem tudja visszafejteni titkosított adatokat, szal simán be tud jönni a vírus a gépedre.



Kíváncsiságból minek használsz virtualbox-ot.

Én is használok, de én biztonságtechnikai labornak használom, meg apache szervernek.

Magyarán az ubuntumból ami a virtuálboxban fut feltöröm az windows server 2008-at ami szintén a boxban fut, illetve a ubuntuban fejlesztek weboldalt is.

TE miért használod?

2013. máj. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ kipróbálom őket :D.

Amúgy én semmi ilyesmire inkább csak tesztelésre.

káros Fájlokat,programokat néznék meg,hogy hogyan működnek,hogyan tesznek kárt a windowsban stb.és ebből szeretnék egy kisebb videósorozatot csinálni

pusztán ennyi :)

Mégegyszer kössz a segítséget!

2013. máj. 31. 09:07
 7/11 A kérdező kommentje:
ja és azt az előbb kifelejtettem,hogy virtual box(de ezt már írtam előző kommentemben is :D)
2013. máj. 31. 09:08
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A vírus a vírusírtó jelenlétével együtt tönkreteheti a host gépet is, ezt már írtam, de láthatólag nem hatott meg.
2013. máj. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jó szerintem hagyjuk a témát.Köszönöm a választ majd megpróbálom amit mondasz,csak kérlek ne írd le még 852-erre is hogy tönkreteheti a gépem,azzal nem nagyon megyek semmire.Leírod,hogy mi a megoldás,de utána meg ha kikapcsolod tönkreteheti a géped.AZ már legyen az én problémám ok? :D
2013. jún. 1. 11:06
 10/11 levis56 ***** válasza:
Legegyszerűbb ha kikapcsolod az állandó védelmet a vírusírtóban,mikor meg kell vissza az egész.
2013. jún. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!