Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan lehetséges megoldani...

Hogyan lehetséges megoldani az alábbi problémát? IDE-ról SATA-ra átállás

Figyelt kérdés
Van egy asztali gép, IDE merev lemezzel és alaplappal, vettem egy SATA PCI vezérlő kártyát és egy szűz sata merev lemezt. A meglévő gépen XP van, és azt szeretném mindenestől áttenni az új merev lemezre. Norton ghosttal lementettem a régi rendszerpartíciót, és szeretném rátenni az új lemezre. Kérdésem tehát, 1. hogyan telepítsem a sata vezérlőt? 2. Hogyan tehetem vissza a "leghostolt" lemez adatait??

2013. máj. 31. 09:31
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, mindenképpen szeretném megtartani a jelenlegi rendszert, jól megy az xp, sokáig tartana mire mindent újból feltelepítgetnék.
2013. máj. 31. 09:33
 2/3 anonim ***** válasza:

A sata drivert nem tartalmazza alapból az xp, ezért az csak akkor töltődik be telepítéskor, és települ, ha ezzel kiegészített (buherált) xpt telepítesz (sok ilyen létezik, de nem biztos, hogy pont azt is tartalmazza, ami neked kellene), vagy odaadod neki a kapott telepítő lemezen a drivert, amikor kéri a telepítés elején.

Emiatt sztem hiába is rakod rá az ide-re telepített xpdet, mert az még nem tartalmazza, és nem fog elindulni. Vszeg egy teljesen új telepítésre lesz szükséged, ha xpt akarsz a sata-ra.

2013. máj. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 levis56 ***** válasza:
Lehet,hogy hülyeséget mondok de mi van ha lemented a merevlemez tartalmát pendriv-ra sata lemez,vezérlőkari be,xp újratelepítés, csinálsz két patríciót az üres patrícióra vissza telepít pendrive-rol.Másik patríciót törölheted ha akarod.Ez csak elmélet mert még nem csináltam.
2013. jún. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!