Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Honnan tudhatom, hogy vírusos-...

Honnan tudhatom, hogy vírusos-e a gépem?

Figyelt kérdés
2009. okt. 11. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Őőő... onnan, hogy lassú? Vagy nem tudom... ez találós kérdés? Nem értem pontosan...
2009. okt. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Töltsd le ezt a víruskeresőt, telepítsd fel, és ellenőrizd a géped.


[link]

2009. okt. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Ennek rengeteg jele lehet. A legtöbb esetben nem észrevehető a jelenlét, de van persze, hogy lassú a gép miatta (bár mástól is lehet lassú), vagy bármilyen láthatóan rendellenes működést is eredményezhet. Amikor én bekaptam egy érdekes (nem tudom, mi volt) vírust, a monitoromon színes, ovális, olyan tojás alakú alakzatok jelentek meg, és "jöttek" felém, "táncolva". Nem szívtam be, mert a segítségül hívott programozó is látta. :)) Amikor megláttam, rögtön nyúltam vittem a kurzort a Norton AntiVírus ikonjára, de amikor rákattintottam, altűnt.:)) Késő volt. Én meg ezzel egy időben kaptam idegösszeomlást. :)) De ez szélsőséges helyzet, szóval ha gyanús....,akkor keress...


Egy fórumról:


A legtöbb a támadható portokat is felfedi.


ESET online scanner

[link]


Norton online scanner

[link]


Lavasoft Virtumonde Remover

[link]

[link]


Sophos Anti-Rootkit

[link]


Sophos Conficker clean-up tool

[link]


FxSasser

[link]


...és egy kis takarítás,temp ürítések:

CCleaner

[link]


Temp File Cleaner v.3.0.4<--ehhez Java kell hogy legyen a gépen

[link]


ATF Cleaner 3.0.0.2

[link]


...és még online vírus scannerek:

Kaspersky Online Virus Scanner

[link]


avast! Online Scanner

[link]


VirusTotal

[link]

A VirusTotal egy olyan szolgáltatás, amellyel számos antivírus motor segítségével gyanús állományokat elemezhetünk ha feltöltjük a gyanúsnak vélt fájlt.

2009. okt. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

szerezd be a Norton Internet Security 2009-et!

én erre esküszöm az ára 40euro körül van.

2009. okt. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Íme a legegyszerűbb: Startmenű/Minden program/Vezérlőpult/Biztonsági központ. Ezen belül mindennek KÉK színűnek kell lennie (Automatikus frissités, tűzfal, vírusvédelem). Ha sárga és Figyelés kikapcsolva, már baj van, ha viszont PIROS, akkor fertőzött a géped.
2009. okt. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
És ha zöld? mert nekem zöld és minden pipálva van.
2009. okt. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kék alapon zöld Bekapcsolva gomb? Akkor nincs vírusod. Ellenben lehet felesleges .TEMP fájl bőven, az is lassítja a gépedet. Startmenű/Minden program/Kellékek/Rendszereszközök/Lemezkarbantartó. Ezzel szedd le a netes szemetet.
2009. okt. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos válaszokat kaptam! :) Köszönöm!
2009. okt. 12. 18:26
 9/9 anonim válasza:
igen kék alapon zöld.Amugy köszike az informáciot a netes szeméttel is. nem is tudtam hogy ez is lehet a baj.
2009. okt. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!