Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehet VPN kapcsolatot a...

Lehet VPN kapcsolatot a routerben beállítani?

Figyelt kérdés

Kábelnetem van, a kábelmodem után akarok tenni egy WI-FI routert.


Mivel majd VPN-t is használni fogok arra gondoltam hogy érdemes lenne eleve olyan WI-FI routert venni amiben meg lehet adni hogy csak a VPN-en keresztül kommunikáljon, minden mást dobjon el.


Ezzel -egyszerűen és könnyen- meg lehetne előzni az esetleges DNSszivárgást VPN használata közben.


Van ilyen beállítási lehetőség a routerekben?

Hogy hívják ezt a szolgáltatást a routerben?

Melyikben van ilyen, melyiket lenne érdemes megvenni?



2013. júl. 4. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Szivárog a DNS-ed? :))
2013. júl. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

DNS szivárgás :-D Hát ez jó :-D


Te olvastál ezeknek utána, vagy valami haverod magyarázta ezeket? :-D

2013. júl. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

# 2/2

Ha nem értesz hozzá akkor ne szólj bele.

Vagy használd ki a lehetőséget, olvass utána és tanulj valami újat. ;)

2013. júl. 5. 08:17
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Ki szoktam használni a lehetőségeket. Sokféle témakörben.


A számítógépes hálózatokról pedig már középiskolás koromban többet tudtam, mint egy tökátlagos rendszergaza. (Cisco CCNA, bár ez nem hinném, hogy sokat mond neked...) + pár évig számítógépes hálózatokat terveztünk és építettünk, ahol ez előtt dolgoztam. :-D


Szal' asszem' kicsit jobban vágom a témát, hogy leoltsál :-D


Ezen a "DNS-szivárgás"-os kérdéseden szerintem még dolgozzál egy kicsit :-D. Bár lehet, hogy a google-fordítóval valami efféle csodára lelhettél, de ha megmutatod hol, akkor én is had röhögjek még egy kicsit :-D


Ez jobb lehet, mint a DVD-játékos. :-D


A kérdésemre pedig nem válaszoltál.

2013. júl. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Talán azzal kezdeném hogy itt én vagyok aki kérdez... :)


Nem igazán tudom eldönteni hogy tényleg fogalmad sincs a dologról vagy csak trollkodsz.


Vélhetően az utóbbi, különben rákerestél volna (nem feltételezem hogy annyira buta lennél hogy nem tudsz beírni három szót a keresőbe).


Részemről ennyi, köszönöm hogy benéztél!


Azt pedig nem értem hogy a DVD-játékos mondatoddal mire akarsz utalni.

2013. júl. 6. 13:50
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

Te vagy aki kérdez, valóban... de olyan, hogy "DNS-szivárgás" nincs az én szótáramban. De szerintem senkiében sincs a tiéden kívül. Ezért nem fog tudni senki neked válaszolni, hogy miben van ilyen, mert ilyen nincs. Valamit hallottál valahol, vagy google-fordítóval olvastál valami angol nyelvű leírást és abból jöhetett össze ez a szó, vagy én nem is értem...


Itt általában trollkodok az oldalon, de tényleg igazak, amiket fentebb írtam.


Igen, beírtam most a keresőbe és igazam lett. Fúúú... mit találtam! Kidobja a Google, de csak a Google által lefordított oldalakon van:


tehát kb. innen vetted: :-D

(vigyázat, google fordító által generált tartalom!!!!)


" Mi az a DNS-szivárgás és miért kell vele?


... Bizonyos körülmények között, akkor is, ha csatlakozik az anonimitás hálózat, az operációs rendszer továbbra is használja az alapértelmezett DNS szerverek, hanem az anonim DNS szerverek rendelt el a számítógépet a névtelenség hálózat. DNS szivárgás komoly adatvédelmi veszélyt, mivel a névtelenség hálózat lehet, hogy egy hamis biztonságérzetet, miközben személyes adatok szivárog. ... "


:-DDDDDDDDDDDDD Akkor te ebből vagy hasonló minőségű tartalmakból szedted össze azt a nagy tudásodat :-D


Húúú... viszont innen kicsit bonyolult lenne elmagyaráznom neked, hogy mi kéne neked, főleg, hogy én sem értem, hogy mit akarsz...


(Ha simán belépni otthonról VPN-nel a munkahelyi szrságaidhoz, akkor inkább a rendszergazdát kérdezzed :-D örülni fog neked :-D.


Ha meg otthonra akarsz egy VPN hálózatot kiépíteni, akkor meg szerintem inkább ne akarj és örülj annak, ha beállítod, hogy mi legyen otthon az IP cím tartományod és a kiosztott IP címek, meg hogy szűrj MAC cím alapján is és ne kürtöltessed világgá a routereddel, hogy az ki és hol van... ja és hogy átállítod a jelszót "admin"-ról, vagy "1234"-ről valami bonyolultabbra...)

2013. júl. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem olvastam végig a kommenteket, de a kérdezőnek adok maximálisan igazat. Igen, van olyan hogy DNS szivárgás -> DNS leaking az angol informatikai szaknyelvben a megfelelője.


Routerre nem tudok ilyat amit leírtál, én Linux -on használom a DNSCrypt -et.


Arch Linux repoban megtalálható GUIs felület -> DNSCryptClient.

2018. márc. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!