Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Visszalehet állítani a régi...

Visszalehet állítani a régi fiókot?

Figyelt kérdés

A mai nap csináltam egy új fiókot a már meglévő mellé. (amelyik fiókon csináltam le volt kódolva)

Mikor újra bekapcsoltam a gépet már csak az új fiókba lehetett belépni, viszont a régin voltak a cuccok amik most kellenének, a mostanin pedig nincs semmi. A mappák között látni a másik rendszergazda mappáját, viszont mikor megpróbálom megnyitni megtagadja a hozzáférést. Ilyenkor mit lehet csinálni?



2013. júl. 17. 14:40
 1/2 Válasz Vilmos ***** válasza:

Hát, én a helyedben pl. fognék egy CD-re kiírt BartPE helyben bootolható kész XP rendszert, vagy valami olyan, NTFS olvasására és írására alkalmas (így általában Windows XP, vagy azon felüli Windows) operációs rendszert CD-re vagy USB-re kiírva, bootolható állapotban;

Aztán betölteném róla a rendszert, és kimenteném a lemezről amit csak tudok.


Google-ban ennek utána tudsz nézni szerintem... bár lehet, eltart majd egy ideig, mire jól működőt találsz, úgyhogy megpróbálom előkaparni azt a CD-t, amire nekem ki lett írva... igaz, nagy most a rendetlenség a szobámba, úgyhogy az is eltart majd egy ideig, de gondolom jóval könnyebbé tenném ezzel a dolgodat...


Na, várj türelmesen, hátha meglesz és ki tudok belőle ISO fájlt írni... meg azt persze még fel is kell tölteni valahova... :/


Türelem.....

2013. aug. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Válasz Vilmos ***** válasza:

Hopp, közben látom hogy már viszonylag régen írtad ki ezt a kérdést, de azért válaszolok, hátha másnak is ilyen problémája adódnak, és ráakad erre a kérdésre.


Szóóóvaaal.... Megtaláltam.... abban az ősrégi ATA CD olvasóban, ami vagy már egy háromnegyed éve ott porosodott a könyvek és füzetek alatt, és be se lett kapcsolva. XDDDD

Feltöltöttem tömörített ISO-ba, azaz ISZ formátumba - hogy minél előbb le tudd tölteni ;)

Itt a link:

[link]


Közben találtam még egy másik CD kiírást, egy Trinity Rescue Kit nevű bootolható CD tartalmat, amivel ugyanígy lehet hakkelni/crackelni a Windows-t (ha jól emlékszem akkor használtam, amikor a kisöcsém a nagyobbik öcsém fiókját letörölte a közös gépükön, az övét meg bejelszavazta - ezzel oldottam meg, hogy megbuheráltam a fiókját, ami így névlegesen eltűnt, és a Rendszergazdai fiók maradt, ami így aktivizálódott és be lehetett lépni... ;])

Egy kis infó róla:

[link]

[link]


És persze az ISZ tömörített CD képfájlról a feltöltésem:

[link]


A biztonság kedvéért csináltam róluk MD5 Hash-okat, magyarul úgynevezett ellenőrző-összegeket, így leellenőrizheted, vagy más leellenőrizheti - ha erre jár -, hogyha a fájlfeltöltőn meghamisítanák/megbuherálnák. De erre ahova feltöltöttem, nem valószínű, hogy sor kerülne.

Ha mégis, privátban szóljon valaki, ha nem lenne kóser a dolog, és újra feltöltöm - feltéve, ha nem keveredik el (ismét) a CD.

[link]


Ja, és persze végül a program, amivel ki tudod írni a lemezképfájlokat:

[link]


Én személy szerint ezzel is írtam ki a fájlokat, de szerintem olvashatók/kiírhatók az ISZ fáljok sok másik CD író programmal is. ;]



Nos, remélem azért még időben írtam! De ha nem is, esetleg, talán még másnak jól fog jönni az infó.

Na, sok sikert!



U.I.:

Nem tudom meddig állnak el a feltöltéseim. Ha esetleg már halottak lennének a linkek, mint írtam, privátban lehet kérni, hogy újra feltöltsem!

És nem utolsó sorban : azért rossz dologra ne használd! ;>

2013. aug. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!