Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » "Magyar rendőrség" vírus?...

"Magyar rendőrség" vírus? Hogyan szabaduljak meg tőle?

Figyelt kérdés

Ma bekaptam egy vírust, jobb ötletem nem volt mintsem gyorsan újra instaláltam a windows-t. Ez megoldotta a problémát (többé-kevésbé).

A nagy baj az, hogy rengeteg kép illetve word dokumentum van a képemen (fotós vagyok) és az összes ilyen file-val valami gonoszat művelt ez a vírus. Ha megnyitom bármely képet, fekete háttér és írja, hogy file is encrypted meg blá blá blá. Vírusírtást végeztem már, tiszta a gépem de a file-ok többé nem használhatók. van erre valami megoldás?


2013. júl. 21. 19:28
 1/8 levis56 ***** válasza:

Nem hiszem a vírus módosította a beállításokat, akkora zűrt tud csinálni,hogy az egyre rosszabb lesz,de azért futtasd le ezt hátha segít.

[link]

2013. júl. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Gábor_79 ***** válasza:
Úgy nézem, hogy titkosítva vannak(encrypted) a képek,az újrainstallált oprendszer nem ismeri a kódját. Azt hiszem kell egy 'decrypt' softver. De csak találgatok.
2013. júl. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, az lehet a baj, hogy a vírus encrypt-álta a fájlokat (.jpeg; .pdf; .docx) és most, hogy újra tettem az op rendszert, (de talán már előtte sem) nem ismeri fel. Lefuttattam már rengeteg féle-fajta vírusírtót, malverbite, sőt, kifejezetten erre az ukash, dirtydecrypt vírusra kifejlesztett programot, decryptálókkal is próbálkoztam de semmi nem segít a problémán. Egyáltalán lehet segíteni ezen a problémán? van szoftware ami vissza tudná állítani a fileokat?

Beteszek egy képet (a több ezer közül) ami encryptálva lett...


[link]


Ez a kép ha jól emlékszem egy nénit kellene ábrázóljon kötés közben (nem biztos de mindegy is, a lényeg, hogy egy kép, doc vagy pdf file sem látszik, bármit megnyitok, ezzel a szöveggel találkozok)

2013. júl. 22. 08:55
 4/8 Gábor_79 ***** válasza:

Hát nem egy közönséges kódolásnak tűnik. De te ugye nem ezt a programot használtad: D-crypt? Az eléréseket nézted, ott van ez a fájl?( nem mintha valamit számítana ). El nem tudom képzelni. Ezeket nézted?

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__4..

2013. júl. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Gábor_79 ***** válasza:
Csökkentett módban kell indítani a windowst és a malwarebytes anti malware programját kell letölteni és futtatni. 1 tipp.
2013. júl. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Gábor_79 ***** válasza:

Valaki aszondta:

"fertőzött gépen BUILD.EXE néven futott.

Csökkentett módban újra indítás (Boot után F8 nyomogatása és “csökkentett mód” kiválasztása a menüből) majd rákeresni a BUILD.EXE-re és szépen letörölni. Ennyi."

2013. júl. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Gábor_79 ***** válasza:

Tévedés.

Mindig más néven telepíti magát, sokszor random karakterekből áll a neve. Egyébként a SHELL-t cseréli le explorer.exe-ről a sajátjára.

Csökkententett mód parancssorral, regedit futtatása, majd a HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\Currentversion\Winlogon menüt kell megkeresni, ahol tárolódik a Shell értéke. Ha ott nem explorer.exe van, akkor állítsuk vissza, de előtte írjuk fel, amit itt találunk. Gép újraindítása, majd töröljük azt, amit az előbb felírtunk.

2013. júl. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gábor_79 ***** válasza:
Mondom nézegettem (na nem olyan sokat), de a titkosítás feloldására még nem írtak rendes megoldást.
2013. júl. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!