Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért akad el a nod32 a...

Miért akad el a nod32 a temporary internet files mappában?

Figyelt kérdés
Amikor elindítom a víruskeresőt, akkor több mint fél óráig ellenőrzi ezt a mappát. Ráadásul olyan dolgokat, amik nincsenek is benne. Egy egész könyvtárszerkezetet átnéz, pedig üres. És a gépem is egyre lassúbb. Tuti, hogy valami vírus van a dologban, de a nod nem talál semmit, amikor egy óra alatt végigér. Mit tehetnék még?
2009. okt. 22. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy te nem látsz a mappában semmit, még nem jelenti, hogy nincs ott semmi. Valószínűleg rejtett meg system fájlok vannak benne, amik a Windows alapbeállítása szerint nem láthatók.

Mielőtt a nod-ot futtatod, indíts el egy lemezkarbantartót és töröld ki a temporary internet mappát. Legutóbb egy olyan gépet szemétmentesítettem, amit a kedves használó már évek óta használ mindenféle karbantartás nélkül. Ebben az a mappa kb 500 MB (!!!) szemetet tartalmazott, pedig 1-1 fájl csak pár byte vagy kB volt... számold ki, hány ezer kis szirszar fájlt kellett a vírusírtónak külön megnétegetnie... és vagy 800 vírus bújkált közöttük.


Nem biztos a vírus miatt lassul a géped, úgyhogy próbálj meg töredezettségmentesíteni is. Pórbálj csökkentett módban indítva mindenféle diagnosztikai programokat futtatni.

2009. okt. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Töredezettségmentesítettem, és a lemezkarbantartót is futattam tegnap, a temporary internet files mappa mégis 2 GB-os. Mit tehetnék még? Vagy hova vihetem a gépet? Milyen cég foglalkozik ezzel?

2009. okt. 22. 16:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Startmenű/Vezérlőpult/Internetbeállítások/Böngészés/Összes előzmény törlése. Tedd be a pipát, hogy kilépéskor mindent töröljön és ne használd a szemétbegyűjtő Internet Explorert. Böngészéshez sokkal jobb a Firefox.
2009. okt. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rendszergazdai fiók/Startmenű/Minden program/Kellékek/Rendszereszközök/Rendszer-visszaállítás. Bal oldali alsó szövegre kattintsál, aztán vedd ki a pipát a Figyelésnél. Inditsd újra gépet és így inditsd el a NOD-ot.

Ha megvan a vírus, kapcsold be a Rendszer-visszaállítást.

2009. okt. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!