Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit tegyek? Az a baj hogy a...

Mit tegyek? Az a baj hogy a Laptopom vírusos lett... (karácsonyra kaptam) és Nod 32 volt rajta...

Figyelt kérdés

... hetente csináltam ellenőrzéseket nem jelzett egyetlen egy vírust sem...Letöltöttem valami Panda Antivirus 2007-et az kijelzet egy csomót... moist nm tudom bekapcsolni...Addig megy hogy benyomom beírom a jelszót elkezd tőlteni bekön és utána kijöün kék hátteren angol szöveg.Mit csináljak? Szervíz? mennyibe fog kerülni? Lesz tőle baja a masinának? Help Pls!!

Előre is köszi a válaszokat!


2008. júl. 1. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Hát ha nem akar bekapcsolani, akkor szervíz. Mindenekelőtt próbáld meg értelmezni, hogy mi az az angol szöveg, amit kiír, mert abban van a lényeg, és ott kell keresni a hibát. Így előre nem tudhatjuk, hogy mi baja van és mennyibe fog kerülni. Reménykedni lehet, hogy nem túl nagy a gond.
2008. júl. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
HA IGY IGAZ AHOGY IROD, AKKOR VAGY EGY UJRA TELEPITÉST,DE, ELŐTTE MENTSED EL AZ ADATAIDAT EGY KÖLÖN PARTICIÓBA.MOST Xp-T VAGY VISTÁT HASZNÁLSZ,GONDOLOM MEG VAN OSZTVA A MEREVLEMEZED. HA IGEN AKKOR A C PARTICIÓRL PAKOLJAD ÁT AZ ÖSSZE PROGIT AMIT HASZNÁLSZ. MICROSOWT PROGIKAT NEM KEL MERT AZT A TELEPITŐ LEMEZ UJRA RAKJA.A TÖBBI KÉRT PROGIKAT AZ USITE.HU OLDALON MEG TALÁLOD ÉS FELRAKOD. MÉG ANNYIT ELŐTTE PRÓBÁLKOZZ TÖREDEZETTSÉG MENTESITÉSSEL MERT LEHET HOGY A LEMEZED TELI VAN TÖREDEZETT FÁJLOKKAL.A LEMEZT BERAKOD ÉS A JAVITÁST KÉRJED ÉS AZ MEG CSINÁLJA.
2008. júl. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
MÉG ANNYIT HOGY A GÉPEDNEK BAJA SZERINTEM NINCS CSAK A RENDSZER OMLOTT ÖSSZE. A NOD32 A LEGJOBB VIRUSIRTÓ. ÉN IS JÁRTAM MÁR IGY MINT TE DE EGY JAVITÁSSAL VAGY, AZ EGÉSZ LEMEZ UJRAFORMÁZÁSÁVAL DE, AKKOR MINDEN ADAT ELVESZIK A GÉPEDRŐL. EZÉRT CÉLSZERÜ IDŐ KÖZÖNKÉNT HA SOK ANYAG VAN A GÉPEDEN EGY UJRA IRHATÓ CD- VAGY DVD-RE KI MÁSOLNI ÉS MEG VAN TARTALÉKBA.
2008. júl. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Off: Az előző hozzászóló igazán megtanulhatná a billentyűzet használatát, és a magyar nyelvet, mielőtt ír valamit.


On: Pandát úgy tetted fel, hogy a nod még fent volt a gépeden?

Ha igen, akkor valószínűleg ezért omlott össze a rendszer. Nem ajánlott két vírusirtó egymás melletti használata. Fontos lenne az angol szöveg ismerete. A legjobb viszont egy takarítás lenne, szval az amit az előttem hozzászóló is próbált magyarázni. Lekéne formatálni, és egy új windowst feltenni rá. Azonban lehet hogy az is segít, ha csökkentett módban belépsz, és leszeded az összes vírusírtót, és futtatsz startmenüből egy chkdsk /f parancsot. A töredezettségmentesítés nem fog segíteni az 100%.

2008. júl. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ! Majd megprobálom begépelni az angol szöveget mert nem nagyon tudok még angolul (14 éves múltam tegnap) és azt a szöveget sem értem nagyon amit ti mondtok de azért részben értem:P.
2008. júl. 1. 14:44
 6/10 A kérdező kommentje:

A problem has been detected and windows has been shut down to prevet damage to your computer.

BOGUS_dRIVER(Ez a sor mindig változik)

íIf this is first time you've seen this stop error screen, restart your computer. If this screen appears again, follow thise steps:

Chek to make sure that any new hardware or software is probebly installed. If this is a new installation ask your hardw. or softw. manufactures for any windows updates you might need.

if problmes continue, disable or remove any newly installed hardw. or softw.. Disable BIOS memory optiomns such as caching or shadowing.

If you need to use Safe Mode to remove or disable components, restart yourcomputer press F8 to select Advanced Startup options, and then select Safe Mode.

Technical information

*** STOP 0x0000018

Ox0000000 OxF77ADC1C 0x0000008, 0xC00000000)

*** Bep SYS-Adress FF7B01F33 bse at F7B01000, DateStamp 36B015CE

( a számok is változnak mindig a végén)Letöröltem a Pandát. Először jól metn ütána elkezdte megint ezt kiírni felnagyította a képernyót és a betöltsékör a Windows "zászló" cíne megváltozott.

2008. júl. 1. 15:41
 7/10 A kérdező kommentje:

Előre is elnézést a helyesírási hibák miatt...:'( :$

Annyit értek belőle hogí A csökkentett Müdot kell használni valahogy az F8 billentyű segítségével.

2008. júl. 1. 15:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Akárhogy is legyen, ha megjavul a géped, szívből ajánlom, hogy Avast vírusirtót tegyél rá. Nekem is volt kálváriám a Nod32-vel, jó sok pénzembe is került. Aztán ráakadtam az Avast-ra. Magyar, ingyenes, folyamatosan frissíti magát, és 4 éve semmi baja a gépemnek. Ha valami vírus, kémprogram be akar mászni a rendszerbe, rögtön hangjelzést is ad, meg kiírja a teendőket, és azzal kezdi, hogy "Ne essen pánikba!" , szerintem jópofa :-)


Innen tudod majd letölteni:


[link]


A telepítés egyszerű. Magyar, úgyhogy tuti boldogulsz majd vele. Egy apró teendőd lesz majd, regisztrálni kell, 2 perc, mikor feltelepítetted a progit, elindítod, ott lesz egy olyan lehetőség, hogy Regisztráció, rákattintasz, a böngésződben bejön egy kitöltendő űrlap, kitöltöd, az email címedre elküldenek egy regisztrációs kulcsot, azt a programban beilleszted oda ahova kéri. Teljesen ingyenes.


Szívből ajánlom! És remélem, hamarosan meggyógyul a géped!

2008. júl. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként OFF de pár újsághoz adnak NODot :D.

Csökkentett módba be tudtál lépni?

2008. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt írja, hogy lépj be csökkentett módba, bootoláskor tudsz az F8-as billentyűvel, és szedd le azt a drivert, amit utoljára feltettél, vagy módosítottál a gépen. Szedd le mindkét víruskeresőt, és telepítsd újra a rendszert, de a frissítést válaszd, így megmarad minden adatod. Ha segítség kell írj emailt, segítek szívesen.
2008. júl. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!