Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szerintetek feltudják törni a...

Szerintetek feltudják törni a facebookomat? A jelszó nagyon hosszú, az e-mail címet nem tudja senki. A "https"-t is bekapcsoltam.

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 10:50
1 2
 11/17 Vattil válasza:

minek facebook, ha rettegsz hogy feltörik?

ki kíváncsi rád, ha senki nem tudja az e-mail címed?

2013. szept. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Mert szükségem van rá.

Tettem fel egy kérdést, megkaptam a választ. Most már nem rettegek.

2013. szept. 2. 14:26
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen amint fent leirtak az mind igaz:)

A facebook is egyébként 128 bites kulccsal titkosítja az adatforgalmat, úgyhogy nyugodt lehetsz szépen leírták mennyi idő lenne a törése :)

Viszont van itt egy nagy DE:

-tegyük fel letöltesz egy programot, amibe van egy keylogger. Innentől kezdve tök mindegy milyen a kódolása az facebook-od úgyis törhető lesz.

-sokan nem céllal törne facebook-ot vagy valamit hanem azért mert "tudnak", a hackereknek van egy ilyen motója: Why? Because I can do! Persze mindez szerencsére gépen keresztül megy mára, másképp nem biztos lehetséges, bár már volt olyan hacker akinek a facebook-ot is sikerült fullosan felnyomnia, körülbelül egy 10 millió user adataihoz jutott hozzá.

-Akkor használhatsz véletlenül valamilyen rossz böngészőkiegészítőt(bár ezt már megnehezítették, de azért még ma is igaz, hogy ha kiteszem az oldalra, hogy telepítsd fel ezt, akkor 100 emberből 50 letölti azt, illetve ha valaki kitesz torrentre egy új működő cracket a legújabb játékhoz aminél bejelez a vírusírtó, de közbe tesz bele valaki egy alig észrevehető funckiót amivel hozzáfér a jelszavakhoz akkor lehetséges a törést. 100%-os védelem tehát nincs.


-Azonban kinek jutna eszébe éppen a te facedet feltörni. Ha rendörségi üggyel kapcsolatos a dolog a facebook úgyis kiadja az adataidat, egyéb esetben meg nem fogják kapásból feltörni a tiedet azért az nem ilyen egyszerű :)

2013. szept. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
elsosorban mindent fellehet torni meg a pentagont is aminek nemtudom hay tuzfalavan amit kulombozo betu es szam kombinaciok vedenek mondjuk egy jelszo tobb mint 30 betubol es szambol alt es volt aki feltorte bar csak 7 tuzfalat mer bemertek es lecsuktak masodszor meg enis hacker vagyok es eleg jo ismeroseim szerint es siman volt egy kis kocsog aki pont ugyan eszt csinalta mint te es fogatunk hogy feltorom meghoza 50000 ezer forintba persze az idom is meg volt adva kaptam ra 15 percet de en kevesebb mint 10 perc alat csinaltam meg nem nagy cuc az egesz bar anyira nem vagyok jo mint az a csavo de jatekokat programokat meg fb hez hasonlokat siman meghackelem meg feltorom atprogramozom szerintem a te fb hez 5 perc is eleg lene de lehet egy kicsit kevese vagy tobb ido kel figyelj ugy nem lehet bevedeni a fb det hogy ne tudjak feltorni mar eleg ha a youtubon megnezel egy par lecket a hackelesrol es mar egy fb siman feltorsz mert ugye anyi az egesz hogy programokat felulirsz es megvan
2013. szept. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Nem kell feltörni, teljesen más módon is meg lehet tudni a jelszavad. Voltaképp nem is bonyolult. Szoftver kérdése nagyjából, meg némi trükközés. De azért annyi nem egyszerű, hogy normál érdeklődésű ember foglalkozzon vele.
2013. szept. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Tamás105 válasza:
Csak akinek van!!!
2013. szept. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az akinek van című felvetésre írnék egy reagot:

pl. a Social engeneeringhez nem kell sokminden, elég egy phpmailer program, beleírni, hogy valami dolog miatt meg kellene adni újra a jelszót, máris fel van törve a dolog, ha mellette még van egy php szerver is akkor meg nagyon egyszerű a dolog.

De pl. ha valaki mostanában még véletlenül így hozza be a facebook-ot: hogy [link] és valaki maga oldja fel az ip címet, akkor megint csak lehet csinálni gyorsan egy adathalász site-ot. Az ezt kivitelező programok, már a normálisak és a nem vírusosak többsége nyilt forráskodú programok. PL. utóbbihoz az aircrack-ng csomag jó, egy megfeleően konfigurált bind dns szerverrel, vagy mailer programhoz pedig jó egy apache+php+mysql config egy TOR hálózattal, utóbbival még le se lehet nyomozni elméletben. A dolog persze nem ilyen egyszerű, de a programok beszerzéséhez nem kell se pénz, se semmi, bizonyos linuxok alapból tartalmazzák ezeket, de ami nem annál se kell megijedni 5-6 csomag telepítésével már meg lehet oldani a dolgot.

Félreértés ne essék én nem szoktam törögetni facebook-ot, de tudom mik rá a módszerek.Persze nem mindet. Az kettővel felettem lévő válaszolónak: Persze nagyon valószínű, hogy valaki egy 32 karakteres alfanumerikus jelszót brute force-al feltört, leírtam már mennyi a variációk száma. Az igazi törések nem ezen alapulnak, hogy jelszavakat próbálgatnak, hanem azon, hogy egy szoftverben lévő sebezhetőséget használnak ki céljaikra. Persze a tűzfalak mindezt megnehezítik és egyébként több tűzfallal rendelkező hálózatban sem mindig egyesével törik át a hálózatot, hanem egy hibás szolgáltatást támadnak meg egy exploittal, de közben úgy, hogy a beáramló adatokat ne ismerje fel a tűzfal, ha nem ismeri fel a tűzfal annak ami -tehát támadásnak egy bejövő adatot, akkor nyugodtan próbálkozhat a támadó. Lehet 6 tűzfalon átmegy, de a hetediken már nem, ekkor arra is kell találni egy exploitot. Mondjuk komoly rendszereknél soha nem a központi hálózatot támadják, hanem annak legsebezhetőbb részét egy véletlenül a neten maradt ártatlan dolgozó gépét, majd onnan fokozatosan alhálózatról alhálózatra haladnak a központi gépik. Az elkapás megelőzésére mára vannak módszerek, amit még maga a pentagon sem tud nagyon átlépni: Pl. ha a támadónak van egy több ezer gépes zombihálózata és ezek között nagyon összetett és magas szintű kódólással kódolva van egy teljesen rejtett csatorna, akkor a pentagon nem nagyon fog tudni kiindulási pontot meghatározni, Max annyit, hogy melyik országból jött a támadás, tovább nem biztos, hogy tud menni. Ennek ellenére mindehhez a próbálkozáshoz több hónapos, talán fél esetleg 1 éves felkészülés kellene.

2013. szept. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!