Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » SMC vezeték nélküli hálózat -...

SMC vezeték nélküli hálózat - elfelejtett WPA2 kulcs. Segítenél hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy ezeréves hálózatom itthon, 1 gép vezetékkel, 1 másik wireless + 1 laptop van rákapcsolva. Szeretnék venni egy okostelefont és azt szeretném, hogy kapcsolódni tudjon a hálózatomra, de sajnos nem tudom a WPA2 kulcsot. Ki lehet ezt valahogy deríteni?

Ha nem az se gond, de nem tudom jól gondolom-e:

Egyszerűen megadok az SMC felületen egy új jelszót (ekkor a wi-fis gépem, meg a laptop nem tud kapcsolódni, de a vezetékesem megy), utána beállítom az új hálózatot a wireless gépen, a laptopon és a telefonon is? Ez így jó lesz? Vagy úgy kell kezdeni, hogy reset a routeren?


Köszönöm!


29/N


2013. okt. 4. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Belépsz a router adminisztrációs felületére (szerintem ez az, amit te SMC felületnek hívsz), aztán vagy megnézed, mit állítottál be WPA2 kulcsnak, vagy újat állítasz be. Ez utóbbi pontosan az, amit te is leírtál: utána beállítod az új kulcsot minden eszközön és működik is. A routert nem kell resetelni, csak akkor, ha az adminisztrációs felületet sem tudod elérni, mert mondjuk annak is elfelejtetted a felhasználónevét és a jelszavát.
2013. okt. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
belepsz a routerba beiursz egy uj kodot.. es minden geppen amivel csatlakozni akarsz beadod az uj jelszot.. enyi az egesz es menni fog..;)
2013. okt. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. okt. 5. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!