Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan lehetne megfékezni,...

Nagi82 kérdése:

Hogyan lehetne megfékezni, hogy lefogja a gépemet egy háttérben futó rendszerfájl?

Figyelt kérdés

Két hete küzködök vele. Windows XP- n egyszercsak nagyon beindult egy svchost.exe hálózati fájl, ami a Feladatkezelőben megnézve 99%- on megdolgoztatja a processzort. Ha nem letiltom a WinUpdate frissítéseket minden rendben van, de ezzel veszélyeztetem a rendszert.

Azonkívül szükségem lenne a .NET Framwork 4- re, de ha ezt felteszem a Microsoft webes telepítőjével, és újraindítom a gépet, a Helyi hálózat ikonra jobb egérrel kattintva Windows indítása után azt írja Letiltás, mintha engedélyezve lenne, mikor azelőtt letiltottam (hogy ne kelljen várni rá míg bejön Win indításkor, mert XP- nél kicsit várni kell rá ha bevan kapcsolva). Sok idő telik el, míg végre Engedélyezést ír ki, hogy elindíthatom és egy idő után megint megjelenik az svchost.exe probléma. Lehetséges, hogy a .NET Framework 4 is leszed valamilyen frissítést még akkor is ha levannak tiltva az Automatikus frissítések? Most már nagyon elegem van belőle, a gépem nem mai darab, XP tökéletes volt rajta, Win7- et ha frissítettem nem volt baj, de érezni hogy lassú és több RAM- ot igényel annyi pedig nincs. Mindenféleképpen XP- t szeretném használni továbbra is, valaki segítsen már aki ért hozzá légyszíves! Előre is köszönöm!



2013. okt. 26. 06:07
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Pedig sajnos nincs más megoldás mint a windows update letiltása :


Futtatás : services.msc


A megjelenő ablakban meg kell keresni az Automatikus frissités sort, és le kell állitatni.


Katt kétszer rá, a megjelenő ablakban (ha fut akkor először leállitás gomb, majd) a leengedő ablakban leállitást választani. Kép : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2013. okt. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, miután feltettem a Windows- t már nem is tudom hányadjára, egyből letiltottam a Vezérlőpultot elindítva.

És így jó volt. Amit írtál az nem volt megcsinálva, vagyis nem értem miért, de az volt melléírva hogy Elindítva, most tiltottam le. Ezek után még rendesen lehet netezni? Mert tudom ez az svchost.exe a hálózattal van kapcsolatban.

2013. okt. 27. 05:03
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja, és mi a helyzet a .NET Framework 4- el? Leszed vaslami frissítést? Ha felteszem Windows XP- re visszajöhet a 100%- os CPU kihasználtság? Már semmiben nem vagyok biztos.
2013. okt. 27. 05:57
 4/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Azzal szerintem nincs semmi gond, nyugodtan rakd fel (nekem is fent van két gépen is, csak az a nyamvadt frissités fogta a gépeket, mig le nem tiltottam)


Sok sikert.

Üdv.

2013. okt. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!