Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Létezik a felhasználói jogosul...

Létezik a felhasználói jogosultságokat felülíró program?

Figyelt kérdés
Lövésem nincs miért de nem engedi megnyitni a legfontosabb mappámat a gép valószínűleg az újratelepítés tett neki valamit. Vannak olyan mappák/fájlok amikhez egyből hozzájutok de van olyan mappa amihez nem de ha a Tulajdonságoknál a Biztonság fülnél hozzáadom magamat akkor beléphetek a mappába de a fájlokba nem ha megcsinálom ott is akkor engedi hogy megnyissam pl a képet de kiírja hogy nincs jogosultságom és már mindenhol hozzáadtam magam nem lehet egy programmal megcsinálni ?

2013. nov. 18. 13:31
 1/10 coopper ***** válasza:

Szia.


Parancssorban : cacls


[link]


Sok sikert.

Üdv.

2013. nov. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Pj0tr ***** válasza:
A tulajdonságoknál be kell pippantani azt is, hogy az almappákra és fájlokra is érvényes legyen.
2013. nov. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

coopper Köszi a segítséget amit tudom megprobálom


Pj0tr: igen tudom hogy a pipát bekell rakni :)

2013. nov. 20. 14:03
 4/10 A kérdező kommentje:
cooper: megprobáltam de azt irja ki hogy: A fájlné, a könyvtárnév vagy a kötetcimke szintaxisa nem megfelelő
2013. nov. 21. 10:36
 5/10 A kérdező kommentje:
Sehogy nem tudom próbáltam már Total Commanderrel is hogy attributumokat módosítottam de úgy se sehogy pedig nagyon fontosak lennének azok a fájlok.....
2013. nov. 21. 10:47
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha rányomok arra vagy is beírom azt hogy teljes hozzáférés azt irja ki hogy a rendszer nem találja a megadott fájlt
2013. nov. 21. 10:56
 7/10 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem titkositva voltak véletlenűl azok a mappák ?


Ha igen akkor nem biztatlak semmi jóval, igy jártál.


Ha elveszett a titkositott kulcs fele (Dokumentim and setting mappában) akkor szinte esélytelen.


Nézz szét itt : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2013. nov. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia


Tudomásom szerint nem titkosítottam csak írásvédettség került rá feltételeim szerint vagy még akkor amikor XP volt a gépemen vagy amikor a W7 miatt újra kellett telepítenem és azóta nem férek hozzá a mappához úgy ahogy én szeretnék pl. egy txt fájlba nem mutatja mi van stb... és hiába veszem le az írásvédettséget nem csinál semmit a biztonsági fülnél is megpróbáltam hozzárakni magamat vagy is a felhasználót de nem segített semmi rengeteg mindennel próbáltam már


Üdv.

2013. nov. 22. 13:25
 9/10 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha otthol vagy DOS-ban, akkor rakd be a gépedbe a win7 telepitő DVD-jét inditsd be rólla a gépet és javitást választva inditsd egy parancssort (ennek a parancssornak magasabb felhasználói jogosultsága van mint a sima rendszergazdának ez system jogosultsággal fut) : [link] -> 3-dik kép első menűpont.


Ha megvan a paranccsor akkor próbáld meg átmásolni dos parancsokkal (copy) azokat a fájlokat amikhez nem férsz hozzá, egy olyan mappába ahol hozzájuk férsz.


Aztán inditsd ujra a gépet és nézd meg, hogy tudod-e használni az átmásolt fájlokat.


Sok sikert.

Üdv.

2013. nov. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia

Az a gáz hogy DOS-ba nem ok otthon... :( de megpróbálom megoldani egy ismerősömmel ö keni vágja a DOS-t de azért köszönöm a segítséget :)

Üdv.

2013. nov. 22. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!