Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Dokumentumokat hogy tudok...

Dokumentumokat hogy tudok elmenteni úgy hogy ne vesszen el ha baja lesz a gépnek?

Figyelt kérdés
Többször előfordult már hogy újra kellett telepíteni a gépet és mindig elveszett több dokumentum az újratelepítésnél. Hova kell elmentenem és hogyan hogy biztos megmaradjon?
2013. nov. 25. 13:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Elég régi gép és sok baj van már vele,ezért szeretném elmenteni őket.
2013. nov. 25. 13:32
 2/9 anonim ***** válasza:
Felhő: skydrive, google drive, dropbox.....
2013. nov. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb: egy másik merevlemezre a gépben. Előnye, hogy egyszerű, gyors a másolás, valamint Windows újratelepítése után nem kell másolgatni, minden ugyanott marad, hátránya, hogy pl lopás/tűz esetén eltűnik ez is, nem számít valódi biztonsági másolatnak.

Aztán ott van egy külső adathordozó (nagyobb pendrive, merevlemez) használata, ez lassabb (USB3.0-val már nem, de azt írtad, régi a gép), géptől független helyen tárolható.

Opció lehet még felhőszolgáltatók használata, ahogy #1 is írta. Előnye, hogy bárhonnan hozzáférhetsz a fájljaidhoz, és nagyobb katasztrófát is biztosan túlélnek az adataid, hiszen földrajzilag elosztottan tárolódnak. Hátránya, hogy - főleg a mostani PRISM-botrány fényében - nem lehetsz teljesen biztos benne, hogy csak te férsz hozzá az adatokhoz (bár ezen adatok felmásolása előtt való titkosítással tudsz segíteni, csak ugye, az meg nehézkessé teszi a dolgot), valamint ajánlott erősebb jelszóval levédeni, hisz nincs lehetőséged arra, hogy fizikailag levédd, elég a támadónak kitalálnia a jelszavad.... Továbbá internetkapcsolatod sebességétől függően lassú, illetve általában csak pár GB hely áll rendelkezésre (dokumentumoknak még ez is bőven elég).

2013. nov. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én szerintem a legbiztosabb megoldás erre még mindig a RAID1. Persze csak akkor, ha az adatok megérik a beruházást.
2013. nov. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A google drive mellett döntöttem. Sikerült megoldani csak még google fiókom se volt úgy hogy egy kicsit sokág tartott. Csak az a kérdés hogy hogyan működik. :) Hogyan tudom átrakni őket ide?
2013. nov. 25. 14:06
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja! És offline módban is meg tudom nézni őket?
2013. nov. 25. 14:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem. Ha a tároláshoz fel kellett töltened neten keresztül, akkor hogy a sunyiban férnél hozzá, ha nincs net?!


Vegyél már egy nyamvadt pendrájvot, és ne kínlódj annyit. De ne vmi gagyit, hanem pl. kingstont, és abból is olyan 5-10eFtosat, és az majd megbízhatóan tárolja a cuccodat offlány is.

Sztem ez pl. jó választás lenne (gyors is, és elég nagy is):

[link]

2013. nov. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, és ha dokumentumaid vesznek el sima újratelepítéskor, akkor ne te telepíts már legközelebb, v ha más csinálja neked, akkor ne az... ;)
2013. nov. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hasznos és friss cikk a felhő tárhelyszolgáltatókról és a titkosításokról, konkrét szolgáltatókkal.

[link]

2013. nov. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!