Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Van-e rá mód, hogy a WIFI-re...

Van-e rá mód, hogy a WIFI-re csatlakozott eszközök listáját megjelenítsem a számítógépen?

Figyelt kérdés
Van-e olyan opció,amit megnézve láthatom: csatlakozott a routeremhez mondjuk egy másik pc,vagy egy mobil telefon vagy esetleg egy kívülálló ? Tudom,hogy jelszóval kell védeni-meg is történt. Egy ismerősömnek mégis gyanúja támadt,hátha feltörik a routerét.

2013. nov. 25. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
A routerben magában meg lehet nézni a DHCP listát, hogy kik kaptak IP címet.
2013. nov. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én így szoktam :

beírom a böngészőm címsorába : 192.168.1.1 (Enter)

bent vagyok a TP routerben

itt a DHCP Clients List

és már látni is a pacienseket


[link]

2013. nov. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem az igazi. TP-Link: Wireless > Wireless Statistics

Ez az épp rajtalévőket listázza, még a DHCP-s a kábeleseket is kiírja. A korábban csatlakozottakat meg a logban lehet meglesni: System Tools > System Log > Log Type: DHCP Log Level: ALL


És itt az idegen MAC-eket keresheted.

2013. nov. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
3. válaszoló vagyok. Annak érdekében, hogy emeld a biztonsági szintet jó jelszót kell magdani és jó titkosítást kell választani: WPA2, AES Encryption-el és legalább 30 karakteres jelszóval amiben van: 3aZ_?ßđ" karakterfélék. Én szeretem a Group Key Update Period-ot is 600-ra állítani, ez azt jelenti, hogy hibás jelszó megadásánál 10 percet várni kell a következő próbálkozásáig. Még hasznos lehet a MAC alapú cím osztás is, így csak előre beállított eszközök csatlakozhatnak, kaphatnak IP címet. Enable SSID Broadcast-ot szeretem letiltani, bár ez mamár kevésbé ér valamit.
2013. nov. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 30 karakter fölöslegesen sok már, egy 10-12 is bőven elég tud lenni.

A MAC szűrés pedig oké, bekapcsolható, de az is inkább dísznek van csak, mert érni semmit nem ér. :)

2013. nov. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tehát,a Windowsban nincs. Köszönöm mindenkinek.
2013. nov. 26. 21:07
 7/7 anonim ***** válasza:
De, van. Ahogy leírtük. A router kezelőfelületét is a Windows-ban éred el. TP-Link routernél a [link] es címen. Ha nincs routered, akkor nincs Wifid amire rá állhatnának illetéktelenek.
2013. nov. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!