Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A kékhalál mennyire veszélyes...

A kékhalál mennyire veszélyes WIN XP-re?

Figyelt kérdés
Sokszor előjön, de egy "legutóbbi helyes indítás" gombbal, mindig el tudom indítani a gépet. Érdemes hívni egy informatikust/szerelőt? Én arra gyanakszom, hogy a dll-ekkel van valami baj, mert játékoknál is kiírja, hogy dll- hiba. Szóval, mit tegyek? Mennyire veszélyes ez?

2013. dec. 13. 05:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem telepítsétek újra a gépet (ajánlott) mert 1-2x nem vészes, de többször nem tesz jót a gépnek. A dll hibák is megoldódnak újratelepítéssel, ha bírja a géped a Windows 7-et akkor azt rakj rá (32 bit, ultimate).
2013. dec. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megpróbálom a kékhalál lényegét olyan közérthetően megfogalmazni, amennyire csak lehet.


A számítógép processzora olyan esetekben, amikor nem képes eldönteni, mit tegyen, úgynevezett kivétellel jelzi ezt az operációs rendszer felé.


Ezeket a helyzeteket az operációs rendszer kivételkezelői hivatottak megoldani. Ilyen kivétel a normális működés során is nagyon sok keletkezik, de mivel sikerül őket lekezelni, csak a szakavatottak képesek megtippelni, mikor következik be ilyen, az átlagember soha sem szerez róluk tudomást.


Amennyiben a kivételkezelő nem képes megoldani a felmerült helyzetet, úgy az azt az alkalmazást, amely a hibát okozta, a rendszer "erőszakkal bezárja", és egyúttal kapsz egy "A program szabálytalan műveletet hajtott végre és le fog állni BLABLABLABLA" üzenetet a jobb alsó sarokban.


Akkor azonban, ha az operációs rendszer egyik fontos eleme, neadjisten pont egy kivételkezelő idéz elő ilyen hibát, azt nem lehet pusztán force close -olni. Mivel ilyenkor a rendszernek már semmilyen eszköze nincs, amivel a problémát helyre tudná hozni, egy kék képernyőre kiír némi technikai információt a felmerült hibával kapcsolatosan, majd beszünteti a működést.


Ha gyakran, illetve rendszeresen fordulnak elő ilyen BSoD -k, akkor javallott az operációs rendszeredet újratelepíteni; ez az esetek legnagyobb többségében megoldja a problémát.


Ha esetleg a hibajelenség valamilyen driver/egyéb telepítését követően újra jelentkezik, akkor az azt jelenti, hogy a hibát az adott szoftver hordozza - ezesetben ezt ne telepítsd fel többé. Ha az adott hibás szoftver (pl. a videokártya drivere) nélkülezhetetlen a számítógép rendes használatához, akkor vedd fel a kapcsolatot a gyártójával, hogy segítsenek megoldást találni a problémára (lehet, hogy már van javított verziójuk a szoftverből).

2013. dec. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2013. dec. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!