Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Keresek egy olyan vírusírtó...

Keresek egy olyan vírusírtó programot ami nem használja szinte mindig 100%-on a processzoromat ami Intel Pentium 4-es 2,8GHz-es 1 magos. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Használtam már AVG-t, NOD 32-t és a Microsoft Security Essentials-t is de kivétel nélkül mindengyik ette a procimat emiatt a gépet alig tudom használni.
2013. dec. 13. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Sajna a mai vírusirtók mind modern gépre vannak belőve, a régiekhez meg már nincsenek adatbázisok. Én hasonló gépen egyszerűen nem tartok vírusirtót. Egy kis józan ésszel el lehet kerülni a vírusokat, ha meg mégis jönne egy, újra lehet telepíteni a gépet.
2013. dec. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ezen a héten szinte naponta kellett újraraknom a gépem mert mindig volt vmi hardverhiba vagy egy programot csak úgy tudtam eltűntetni


de az is fura számomra, hogy akármilyen programot használok ( firefox, total commander, vagy egy játék ) mindig 100-on pörög a procim.

Ez miért van és van-e erre vmi megoldás hogy ne kelljen új gépet vennem???

2013. dec. 13. 23:21
 3/6 csacsi2 ***** válasza:

Cáfolnám az első hozzászólást, legalább is az ESS-el kapcsolatban.Eset Smart Security 7-et használom és NEM pörgeti a procit!

Sempron 1.8GHz 3100+

1.5 Gb RAM (DDR400)

gépem őskövület...Nálad más lehet a gond

Passzolnék így elsőre, lemezkezelés,memória körül kell körülnézni, ami miatt lassabban (nehezebben) ellenőriz.


-Töredezettségmentesítés

-CHKDSK,

-Ideiglenes fájlok,

-legyen elég szabad hely,

-UDMA árviteli mód a merevlemeznél (nem kapcsol-e át PIO módba)...

de csak találgatok...

Nem akad össze más védelmi modullal?!

Helytelen telepítés (uninstall) is okozhat hasonlókat. Én az ESS6 -ról 7-re való áttérésnél tapasztaltam azt hogy ajánlott (hivatalosan is) egy teljes eltávolítás, ami tartalmazza a regisztrációs bejegyzések és egyéb fájlok eltávolítását a rendszerből!

Azért egy vírusírtót is tudni kell beállítani, pl ha a futtatás közbeni tömörítők ellenörzése (valós idejü fájlrendszervédelem) be van állítva az nagyon rontja a teljesítményt.


Összegezve az ESS 7 Nem fogja jelentősen a gépet (inkább memóriát fogyaszt)!

2013. dec. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van. Lubuntu. Nem lesz problémád a vírusokkal.
2013. dec. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

csacsi2

köszi a választ, ezen részeket holnap átnézem hátha megoldja a gondom

Ramom 2,5 GB DDR2-es.

2013. dec. 13. 23:42
 6/6 jollan válasza:

Ha a Nod32 fogja a géped ott baj van.....

Nano Antivírus? Orosz, ingyenes nem eszi a gépet. Comodo 2012-es nálam nem ette a gépet a 13-ast és a 14-est nem ismerem.

kASPERSKY aNTIVIRUS 2014


Code : Y1PBP-5PQD5-SKEV8-X58K8

2014. jan. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!