Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Romániából akarok rendelni...

Romániából akarok rendelni egy talált Iphont igen olcsón. Szerintetek?

Figyelt kérdés

a gyerek aki árulja azt mondta, h rögtön repülő üzemmódba tette és senki sem kereste hetek óta, a tulajt meg nem lehetett elérni a képernyőzár miatt.

A teló egyébként hiábtlan. A nevemre át tudom iratni?

Mobilos meg tudja csinálni hogy kivegyék belőle a korábbi tulajra utaló adatokat?



#iPhone #átírás #helyzetbemérés
2014. jan. 3. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt a telefont bármikor meg lehet találni, ha a tulajdonos keresi. Az új telefonokat már egyszerűen le lehet követni. De elvileg meg lehet oldani, hogy ne találják meg, de ezt az eladónak kell, ha eladná neked, és te csináltatnád meg, az bűncselekmény.
2014. jan. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
ne légy hülye fiam.... Romániából iphone? Mint a határon? 20 Euróért? Na ne....
2014. jan. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a gyerek aki árulja azt mondta, h rögtön repülő üzemmódba tette és senki sem kereste hetek óta, a tulajt meg nem lehetett elérni a képernyőzár miatt.


Ha képernyő zár van rajta, akkor hogyan tette repülő üzemmódba? Ha meg lehet ezt tenni (nem ismerem az iphone-t), akkor meg az a gáz, ilyenkor elérhetetlen a telefon, tehát még jó, hogy nem kereste senki. Tehát ezzel a lépéssel pont az gátolta meg, hogy a tulaj felhívhassa a saját telefonját. Ha hetek óta üzemben tartja, akkor töltőt is vett hozzá, tehát eleve meg akarta tartani. A mai telefonokra egyébként már egész jó nyomkövető alkalmazásokat lehet tenni, amik hálózatra kerülés esetén küldik az infókat a tulaj által megadott email címre (képek, gps koordinátás stb). Továbbá ott van az IMEI szám, ami a telefon belső azonosítója. Ezt a tulaj leadhatja a rendőrségen és/vagy letiltathatja a szolgáltatónál, ilyenkor a telefon már csak PDA-nak lehet jó (a szolgáltató letiltja a hálózatról, akár egész europában, hiszen a t-mobil, vodafon és a telenor nemzetközi cégek és nekik is érdekük, hogy a lopott telefonokat kiszűrjék, visszajuttathassák az eredeti tulajdonosuknak). Különösen drága készülékek esetén, amik sok személyes adatot is tartalmaznak ezeket komolyan veszik. Ha én elhagynám biztosan minden követ megmozgatnék, hogy megtalálja és/vagy az új gazdája ne tudja használni! Persze lehet, hogy van rá lehetőség, hogy megbuherálják a dolgot, de az valóban bűncselekmény (ha rájönnek egyáltalán). Normális mobilos ilyennel nem foglalkozik...de lehet, hogy csak én vagyok naív. :)

2014. jan. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lopott Iphone, ugye hallottál már a román zsebtolvaj maffiáról?
2014. jan. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egyrészt túl messze van ahhoz, hogy ne basszon át, másrészt meg szerintem az a telefon román nyelvű.
2014. jan. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!