Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kell vírusírtót használni? Ha...

Kell vírusírtót használni? Ha igen melyiket?

Figyelt kérdés

Tudtommal meglehet lenni vírusírtó nélkül is a gépen. Nem kell magyarázni hogy ésszel netezni, aki pici picit jártas az internet világában nem kattint minden 3.-ik ön a 1000.0000. látogató reklámra.

Ti használtok? ha igen melyiket? és melyiket?

Gép:

Intel Celeron G550 Dual Core 2.valamennyi GHz

2gb ram

win7 x86 ultimate

ezek a lényegesek.


2014. jan. 8. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Eset nod 32
2014. jan. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
En nem hasznalok. Linux oprendszert futtatok.
2014. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 belapus ***** válasza:

Természetesen nem kötelező.Ha valaki úgy dönt, hogy mégis használ, legalább ne tört verziót telepítsen, amikor van ingyenes is, ami jó.Avast Free.

Fizetős vagy újság kódosból pedig az, amit az első válaszban olvashattál.

A felhasználók többsége - ilyen vagy olyan okok miatt - nem pontosan úgy fog netezni, ahogy írtad.

2014. jan. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet meglenni nélküle Windows alatt. Egy ingyenes alapvédelem mindenképp kell, pl. Avast , Panda cloud stb.. Én Kasperskyt+Malwarebytes használok Winen, de igazán nyugodt Linuxszal vagyok, arra nem kell védelem és aggódnom se kell.
2014. jan. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 csacsi2 ***** válasza:

Mindenféle képpen kell! Nem kell klikkelj sehova, elég csak meglátogatni egy oldalt, de még az sem kell, ha megtalál egy hacker és tőled függetlenül bejut a bekapcsolt, hálózattal rendelkező gépedre.

Én az Eset Smart Security-t használom és "durván" netezek.

Független Tesztoldal válogass:

[link]


megj.: nem elég feltenni egy vírusírtót/tűzfalat, be is kell állítani!

2014. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Windowson csak akkor nem használnék szánt szándékkal vírusirtót, ha melós gép net nélkül, szerkesztésre-tervezésre, ritkán (és izzadó homlokkal) frissítve. Olyan környezetben fontos a megbízhatóság, és a változatlanság a legjobb barátunk, egyesével teszünk fel frissebb verziókat, amikor tényleg, tényleg muszáj.
2014. jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

hú. Bocsánat a leírás idióta megfogalmazásáért, nem figyeltem oda amikor írtam. Ez látszik..

Én keményen használom az internetet, sok reklámmal teli oldalt látogatok, warez stb.. A gépem látjátok nem a legerősebb, de azért nem rossz, inkább a ramot kevéslem. És tűzfal, illetve vírusírtó is kell igaz?:) Úgy döntöttem inkább használok minthogy egy vírus miatt elvesszenek dolgaim, újra kelljen rakni a windowst. Nincs ahhoz sok kedvem, habár nem sok idő. Ingyenes proramokban gondolkodom, fizetni nem szeretnék ezekért. A Kaspersky jónak tűnik, nem tudom a gépet mennyire terheli? Illetve tűzfalat mondanátok, ami nektek bevált?

2014. jan. 8. 21:08
 8/12 anonim ***** válasza:
A Kaspersky Internet Security mellé nem kell tűzfal, mert van sajátja. Én nem vettem észre, hogy jobban terhelné az Avast-nál vagy a Nod-nál, de hallottam már olyat, hogy gyenge gépekre nem javasolják. Amúgy van 30 napos próbalehetőség, úgyhogy érdemes kipróbálni. [link]
2014. jan. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utánna olvastam, és én is erre jutottam gyengébb gépeken érezhető hatása van. Nem gond, egy próbát megér aztán ha nem jó kicserélem:D Persze ha kicsit lassít és türhető nincs gond, minden vírusírtó terhel egy picit. Avast mellett jól éreztem magam ha annál nem durvább nincs gond.

Tűzfalat nem állítottam még be, de még vírusírtót sem igazán. Mik azok amikre figyelni kell? ebben tapasztalatlan vagyok.

2014. jan. 8. 21:56
 10/12 belapus ***** válasza:
A Kasperskyhez keveslem a 2 GB ramot, és nem is ingyenes.Avast + Comodo tűzfal ( ha nem elég a Windows-é ), de számíts arra, hogy sokat kérdez.A Geek Buddy nem kell, ha még része a tűzfalnak.
2014. jan. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!