Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Android telefont USB kábelről,...

Android telefont USB kábelről, vagy konnektorból töltve kíméletesebb?

Figyelt kérdés
2014. jan. 17. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
nem kímélni kell, hanem tölteni ;)
2014. jan. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mitől akarod kímélni a telefonodat?
2014. jan. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az aksi élettartalmát szeretném kímélni. USB-n lassabban töltődik például, arra gondoltam ez hosszabbítja az aksi élettartalmát.
2014. jan. 17. 13:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Az usb-s töltés nem ad fix áramerősséget a mobilnak, részben emiatt töltődik lassabban, illetve kisebb áramerősséget is kap (kb 350 mA körül van, a mobil töltője 450-500mA körül van persze van olyan is ami 350mA ad), mindazonáltal a változó áramerősség nem tesz jót az akkumulátornak, és az sem, ha alacsonyabb áramerősség mellett van töltve, mint a saját töltője. Szóval töltsd inkább a saját töltőjéről az a telefon akkumulátorának teljesítményére van méretezve.

Jegyzem meg Usb-s töltés után az akkumulátor lényegesen gyorsabban merül le. Nekem pl. usb-s töltés után alig akart egy napot kibírni, mig utóbbi esetben 2-2,5 napot is kibírt normál használat mellett( játszottam, zenét hallgattam stb.)

Az akkumulátort csak a saját töltőjével érdemes tölteni. Igazából még ártottál is vele, hogy usb-n keresztül töltötted, no nem sokat, de mégis.

2014. jan. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
az eredeti toltoje vezeteke megtort a tolto fejnel ezert egy usb konnektor toltobe dugom a mobil usb vezeteket. nem tudom mennyivel tolto igy a telefont szam szerint csak azt hogy gyorsan.
2014. jan. 17. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!