Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy lehet a pc-t biztonságosa...

Unari kérdése:

Hogy lehet a pc-t biztonságosan, és optimálisan elzárni?

Figyelt kérdés
Olyan ötletek, vagy megoldások kellenének amivel fizikálisan el tudom zárni a pc-m. Erős tervező, és gamer pc-m van nagy szellőzési igénnyel. A kisfiam pedig még a szekrényre is képes felmászni hogy piszkálja. (madzagok húzgálás, tápkábel ki, táp kapcsoló le-föl kapcsolása, arról a veszélyről nem is beszélve hogy magára ránthatja) Létezik olyan kész megoldás amivel totál el lehet zárni a gépet, mégis elég jól szellőzik.(alul felül, oldalt, hátul? Mert komolyan azon gondolkodom hogy a plafonra szögelem föl. (na ez csak vicc :-) )

2014. jan. 21. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Kösd meg a gyereket.
2014. jan. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Hány éves a gyerek? Nincs vele mindig egy szülő?

Ha igen, akkor neki kellene ilyenekre figyelnie, ha pedig magára kell hagyni egy kis időre, akkor lehetőleg olyan helyen, ahol nem tud kárt tenni magában.


Itt nem a gép az amit védeni kellene, hanem a gyerek.

2014. jan. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Lajos54 ***** válasza:
100%

Ketrecbe kell zárni! Na nem a gyereket, hanem a gépet...

Egy kiállításon láttam egy szépen kivitelezett, sűrű drótháló borítású kis "szekrénykét", abba volt bezárva a (nem állandóan őrzött) számítógép. Persze azért így is lerámolhatja a gyerkőc a monitort, billentyűzetet, egeret...

Talán egy zárható helyiség, ahova a csemete nem mehet be?

2014. jan. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én vettem egy ehez hasonlót

[link]

És ebbe raktam be a gépet. Vettem két 20 cm es ventillátort és hangszóró védő rácsot raktam rá.

2014. jan. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Annyira bírom az ilyen tudálékos lealázó válaszokat. Ez az első kettőnek szól. Nem b@..meg egész nap magára van hagyva a gyerek és enni is lavórból kap mint a kutya. Meglátszik hogy nincs gyereked mert nem írnál baromságokat. Adva van két gyermek az egyik nincs egy hónapos a másik kettő éves. Én nem vagyok otthon a nap 2/3-ban mert dolgozom, és nincs élő rokonunk, sem barátaink 300km-es körzeten belül akik tudnának akár egy percet is besegíteni. Egyedül van a párom két picivel, és csak esete meg hétvégén tudok neki ebben segíteni. Az egyik szopizik a másik meg (minthogy kétéves dackorszakban van) mint a vihar. Megnézném hogy szakadsz ketté hirtelen amikor az egyik a melleden lóg a másik éppen a szekrényre mászik. mire odaérsz már kezében a tápkábel, és fent ül az asztalon. A PC-t viszont tenni kell valahova mert nekem az munkaeszköz, és a 2 szobás panelban nem lehet zárható dolgozó szobám. Éppen ezért kértem a segítséget hogy látott-e már valaki, vagy van-e valakinek a birtokában olyan megoldás hogy a PC-t biztonsággal el tudjam zárni a gyerek elől, és egyben megfelelő szellőzést biztosít a gépnek. A másik kettőnek köszönöm a választ, tényleg volt benne segítség, és annyi értelem hogy a kérdésre válaszoltak, míg az előző kettő tuti bukott szövegértésből.
2014. jan. 22. 21:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, elég sok szülő meg tudja oldani ezt 2 gyerekkel is, de biztos ők valami csodára képesek.
2014. jan. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem, csak nincsenek tök egyedül, és nem olyan a lakóhelyük ahol lehetetlen nem szem előtt tartani a PC-t, vagy pirosra verik a gyerek kezét ha hozzányúl.Ha figyeltél volna pont arra vagyok kíváncsi hogy mások hogyan csinálják, és ha nem tudsz érdemlegeset hozzászólni inkább tartsd meg a véleményedet magadnak.
2014. jan. 30. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!