Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Azt mondták, a Windowsom meg...

Antiszociális Egyén kérdése:

Azt mondták, a Windowsom meg fog dögleni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egy haverom megnézte a laptopom adatait és azt mondta, hogy haldokló félben van a Windowsom, ráadásul a tűzfalam is ki van kapcsolva.. Segítséget kérnék valaki olyantól, aki ért az ilyesmihez, mert én csak annyit tudtam csinálni, hogy egy fél órája elindítottam a DiskCleanert.

2014. jan. 24. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Húzd újra és ne tölts le minden szart.
2014. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyszerű, köszi, ez tényleg segít! NEM SZERETNÉK ÚJRATELEPÍTENI!
2014. jan. 24. 18:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Pedig telepitsd ujra. Winfosokra az a legjobb megoldas.
2014. jan. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Mentsd le a fontos dolgaidat, és használd amíg tudod.

Aztán majd telepíted, ha kell.

2014. jan. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nincs esetleg valami olyan program, ami előkeríti nekem a nagyobb gondokat? Esetleg egy "Windows 7 hibák műszaki analfabétáknak"?
2014. jan. 24. 19:00
 6/10 anonim ***** válasza:

Minden windows meg erik elobb utobb egy ujra telepitesre.

Nalad itt az ideje.Nem nagy dolog!

2014. jan. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van ilyen program: Advanced system care 7, CCleaner, jv16 Powertools 2014, ezek nagyon jók......de inkább tedd újra
2014. jan. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk 500 Gb biztonsági mentése + újratelepítés sokkal rövidebb idő mint a rendbehozatal. És akkor nem számoltam bele, hogy "műszaki analfabéta" vagy, aminek bár semmi köze a szoftverekhez, de azért gondolom meghosszabbítja a tanulási időt.


Ha mégis emellett döntenél, akkor töröld le a nemhasznált szoftvereket, CCleanerrel takaríts, távolítsd el az automatikusan induló fölösleges programokat, ismeretlen folyamatokat gyomláld ki, töredezettségmentesíts, csökkentett módban Malwarebytessel és Spybottal írtsd le a kémeket, dobd fel a friss drivereket, frissítsd a szoftvereket, állíts be aktív víruspajzsot és igény szerint tűzfalat.

2014. jan. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Csxeba ***** válasza:
Sajnos a windowsra telepített és eltávolított programok hajlamosak sok szemetet maguk után hagyni... Figyelj, ha haldoklik a windowsot, akkor ígyis-úgyis jobban jársz, ha elkezded kimenteni az adataidat, ha nem akarod, hogy elvesszenek. Ha meg már kimentetted, akár újra is húzhatod. Ha nagyon eleged van a windows baromságaiból, tehetnél helyette Linux Mintet vagy Ubuntut.
2014. jan. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lajos54 ***** válasza:

Otthon ketten használunk egy gépet a fiammal, külön profillal. (még XP van rajt). Úgy kb. 1 - 1,5 évenként megérik egy újratelepítésre. Addig a Windows is "teleszemeteli" önmagát, nem beszélve az egyéb fel, aztán lekerülő programokról. És tényleg intenzív géphasználatról van szó, elsősorban munkára, de (főleg a fiam) játékra is.

Kipróbáltam: "tudományosan" rendberaktam a gépet, ilyen-olyan programok segítségével, alaposan. Megjegyeztem a ráfordított időt. Hozzátenném, bár lényegesen jobb lett a masina, de azért nem volt teljesen az igazi.

Legközelebb inkább a teljes újratelepítést választottam, természetesen adatmentéssel együtt. Nagyjából fele idő alatt végeztem, mint korábban a rendberakással, és lényegesen jobb volt a végeredmény...

2014. jan. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!