Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A vírusok döntő többségét...

A vírusok döntő többségét gondolom a vírusirtó cégek hackerei írják meg, de ki mit gondol erről?

Figyelt kérdés
Nyilván normális, átlagembernek nem nem igazán fordulna meg a fejében /a nagy vírusirtó szoftver gyártóknak viszont érdekükben áll, hogy naponta felbukkanjon egy új variáns, amely ellen ők védelmet kínálhatnak. Persze, öncélúan is készíthet valaki vírust, ha ért hozzá, de - gondolom -ez jóval ritkábban fordul elő. Arra lennék kíváncsi, hogy ti mit gondoltok: szerintetek vajon kik kreálják vírusok döntő többségét?

2014. jan. 28. 08:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Gondoltok... erről. Utólag vettem észre a helyesírási hibát a címben, bocsánat :)
2014. jan. 28. 08:59
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem is... jól írtam a címet. :)
2014. jan. 28. 09:00
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Döntő többségben olyanok írnak akik botnet hálózatot akarnak kiépíteni ilyen-olyan célokból.
2014. jan. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 belapus ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy a nevesebb cégek megkockáztatnák ezt, mert lebukás esetén nagyon komoly következményei lennének.

Az egész piacra tekintettel is.

2014. jan. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anti paladin ***** válasza:
100%

Nem biztos. Egyfelől azért amit az előttem lévő írt, másfelől nagyon sok a nem normális átlagember, harmadfelől egy pusztán csak károkozó program előkapuja lehet egy kifinomultabb eljárásnak amivel érzékeny adatokat lehet lopni. Elvégre ha valaki ilyesmiben utazik akkor kicsiben érdemes kezdeni, sebezhetőségek felderítése végett és az éles tesztelés legjobb módszere ha körbefertőznek annyi gépet amennyit csak lehet.

Arról nem is beszélve, hogy ha copy-paste módszerrel ontanák magukból a vírusokat, akkor is nagyon sok jól képzett alkalmazott kellene és csak idő kérdése, hogy valamelyik fecsegjen.


Plusz ha ügyesen keresel, ezerszám találsz a neten vírus forráskódot amiket tanulmányozva nem kell különösebben jól képzettnek lenned, hogy összekalapálj egy új vírust. Kis túlzással élve bárki megteheti.

2014. jan. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, az autóbaleseteket mind a szervizek által felbérelt kaszkadőrök okozzák.


Baromság. Manapság már alig akadnak klasszilus értelemben vett vírusok, inkább a botnetek, backdoorok és hasonlóak virágoznak.


És mint előttem már valaki írta, ha egy komoly cégről egyszer kiderülne ilyesmi, azonnal menne a kukába - ezt senki nem merné megkockáztatni, még akkor sem, ha lenne értelme. De nincs.

2014. jan. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!