Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha wifin keresztül laptopom...

Ha wifin keresztül laptopom vírust kap, akkor ez továbbterjedhet az asztali gépre is?

Figyelt kérdés

2014. febr. 7. 12:11
 1/9 Tengor ***** válasza:
Bizonyos körülmények között igen.
2014. febr. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

és azt utána honnan tudom megállapítani,hogy wifit milyen gép használta még?

vissza lehet keresni?

2014. febr. 7. 14:47
 3/9 Tengor ***** válasza:

A routerek egy ideig tárolják, hogy ki csatlakozott a hálózathoz. Talán MAC cím is lesz hozzá, ez a kizárásukhoz elég. Ennél közelebbit további programokkal lehet megtudni (oprendszer pl).

Ugyanakkor ha egy vírusos gép kerül a hálózatra az még nem jelenti automatikusan, hogy a többi gép is az lesz.

2014. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 sany09 válasza:
Vírust egy adót honlap megnyitásakor vagy letöltés során tudsz össze szedni. Két gépet össze csatlakoztatni nem lehet wifin. Én legalábbis még nem láttam olyan laptoppot ami alkalmas lenne wifi sugárzására. De viszont ha hálózatban vannak a gépek akkor egyikről a másikra átkerülhet a vírus.
2014. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tengor ***** válasza:

#4:

"Vírust egy adót honlap megnyitásakor vagy letöltés során tudsz össze szedni." vagy program letöltésekor, vagy pendrive bedugásakor, vagy...

"Két gépet össze csatlakoztatni nem lehet wifin." Össze lehet, ad-hoc hálózatnak hívják

"Én legalábbis még nem láttam olyan laptoppot ami alkalmas lenne wifi sugárzására." Én sem láttam még 1 millió forintot egyben, de állítólag van aki ennél többet keres havonta... Sőt, még téged sem láttalak, akkor lehet te sem létezel? :o

Az ucsó mondat rendben van.

2014. febr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
jó esetben nem, de azért vigyázz, hogy ne tüsszenthessen rá a PC-re.
2014. febr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdéses, hogy milyen az a vírus védelem, ami beenged egy vírust, majd később közli, hogy "jam, amúgy van itt valaki, aki látni szeretné a PC-det is."

Ha csak feltételezed, hogy vírus, akkor elég, ha csak leteszteled a dolgot, mondjuk egy avast segítségével. (Legális, teljesen ingyenes és egészen megbízható.)

Ha van vírus, akkor takarítsd le őket a laposról, kapcsold le a hálózatról stb... Ugyan ezt a folyamatot ismételd meg a PC-n. Az, hogy ki használta a hálózatot, nem hinném, hogy túl jelentőségteljes. Tudtommal a lefevőben nem sok adat marad meg.... Ha aktív a vírus védelmed, akkor nem fog többször ilyen előfordulni...

2014. febr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vegyél maszkot egy gyógyszertárban, mert a wifi levegőben terjed és rád is veszélyes lehet... :D
2014. febr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha mindkét gépeden be van kapcsolva a biztonsági frissítések automata telepítése akkor kicsi a valószínűsége, hogy 'csak úgy' terjedjen, fertőzött weboldalak / emailek / fájlok vihetik át.
2014. febr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!