Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Fertőzött fájlokat talált a...

Fertőzött fájlokat talált a gépem. Mit kezdjek velük? Törölhetem őket?

Figyelt kérdés
[link]

2014. febr. 22. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Torold.
2014. febr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

KMSpico az az amivel aktiváltad a windowsod,nem biztos,hogy jó ötlet a törlése,bár ehhez nem értek.

Amúgy ha valamit karanténba rak a vírusirtó az általában törölhető ha nem kell.

2014. febr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A KMSpico-t az Avast rakta karanténba pár hónapja, ma pedig a gép bekapcsolásakor azonnal feljött az ablak, hogy egy nengine.dll fájlt karanténba helyezett. Utána csináltam egy teljes rendszervizsgálatot, és ezen a kettőn kívül talált még négy dolgot, ami szerinte fertőzött, azokat pedig én raktam azonnal karanténba. Szóval elvileg 6 vírusos fálj van most a gépen, én viszont azt se tudom, hogy ezek pontosan mik, és hogy kellenek-e a gépre, egyáltalán hogyan fertőződtek meg, mikor nem töltök le szinte semmit, és a gépet is csak jóformán tanuláshoz használom, nem kattintok semmi hülyeségre, tiltom a reklámokat és a felugró ablakokat és vírusírtóm is van. Törölni nem merem őket, hátha azzal nagyobb kárt okozok. Ezen a téren nem vagyok egy zseni, és félek, hogy tovább megy a vírus így is. Ha karantéba rakom, akkor úgy már biztos nem fertőzhet tovább? Mindenképp elviszem szakemberhez, de csak pár nap múlva tudom, mert most nagy szükségem van a gépemre.
2014. febr. 22. 23:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha, karanténba van akkor nem tud semmi kárt okozni, viszont nyugodtan törölheted ezeket az avast nem fog olyat virusnak észlelni amely kárt tenne a gépben amiket látok azok virusok pl.Mobogenie nyugodtan töröld.
2014. febr. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!