Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vendég felhasználó merevlemezh...

Vendég felhasználó merevlemezhez való hozzáférésének korlátozsakása?!

Figyelt kérdés
Munkahelyemre magammal vihetem a laptopom ahol bizonyos időközönként az épp velem egy müszakban dolgozó kolléga is használja a gépet, erre az időszakra létre hoztam egy vendég felhasználót ahol csak a firefox mozila használatát engedélyeztem, a szülői felügyeletnél, viszont hiába nem használhatja a TotalCommandert a "Start" menü "Számítogép"-nél gond nélkül eléri azt a meghajtomat amin a privát dolgaimat tárolom, azt szeretném, hogy ezt a meghajtót ne tudja elérni vagy egyáltalán ne érje el egyik meghajtómat se... már probálkoztam hogy jobb klikk a meghajtóra és ott a "Bitlocker szolgáltatás bekapcsolása" de itt az összes adatot le akarja kodolni, ezt nem szeretném. Nemtudom van-e olyan lehetőségem a vendég felhasználó korlátozásai között hogy egyszerüen ne tudjon belépni akár a "Számítógép" menüpontba, vagy a meghajtóba... előre köszönök bármilyen segítséget, ötletet.

2014. márc. 5. 04:40
 1/2 anonim ***** válasza:
alapból a vendég fiókkal nem fogja beengedni a rendszergazdai dokumentumokba + ha egyéb más helyen lévő mappát akarsz korlátozni akkor az adott mappán tulajdonságok biztonság fül és ott a csoport vagy felhasználó neve: oda létrehozod azt hogy vendég és alatta az engedély résznél beállítod mit akarsz neki engedélyezni de ezt pl egy merevlemez partíción ugyanúgy meg tudod csinálni.
2014. márc. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!
2014. márc. 5. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!