Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Van valamilyen kockázata...

Van valamilyen kockázata annak, ha vezetékes net helyett USB-s WIFIvel használom a netet?

Figyelt kérdés
2014. márc. 21. 13:51
 1/9 Tengor ***** válasza:

HA nem WPA2-vel titkosítod a hálózatot, akkor könnyebb hozzáférni a rajta folyó forgalomhoz, mint ha kábelről használnád.

Ezen kívül a sebesség is lassabb lehet a távolság és a telítettség függvényében.

2014. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mit értesz Az alatt hogy kockázata? Kérlek bővebben írd le, vagy ugorj neki ismét egy másik kérdés írásának.
2014. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ha egy 300mbps-es usb wifivel kapcsolódom a WPA2-es szintén 300mbps-es routerhez, akkor már jó a helyzet sebesség és biztonság szempontjából?
2014. márc. 21. 13:55
 4/9 A kérdező kommentje:
Biztonsága alatt gondolok itt olyanra, hogy valaki képes-e az én usb-s wifimmel kapcsolatot létesíteni, azon keresztül behatolni a gépbe, és így tovább.
2014. márc. 21. 13:56
 5/9 Tengor ***** válasza:

1 m-es távolságban igen.

Ha vastagok a falak, akkor a 15 m kábel már jobb lehet tempóban. De ezt igazából te is ki tudod mérni...

2014. márc. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Olyan helyen lesz a gép, ahol nem lehet fúrni, és vezetéket használni a padlón. A távolság nagyjából 27 méter.
2014. márc. 21. 13:57
 7/9 A kérdező kommentje:
Mármint a router és a stick között.
2014. márc. 21. 13:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Sebességben, késleltetésben sosem fogja utolérni a kábelt. De adat nem veszik el, feltörni is nehéz.
2014. márc. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, erre voltam kíváncsi, köszönöm.
2014. márc. 21. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!