Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírusírtó kell a számítógépre?

Vírusírtó kell a számítógépre?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem,nagy baj lenne ha nem raknék vírusírtót a számítógépre,hogy ne fogassza az erőforrásokat,és kb 2-3 naponta elvégzek egy malwarebytes gyors és hetente egy lassú víruskeresést? Elég ez neki?mert most jelenleg a security essentials van fent és a malware bytes-al szoktam vírust irtani,tegnap is talált 2-t a malware bytes míg a security essentials nem találta.

2014. ápr. 1. 22:50
1 2
 1/13 soccerway ***** válasza:
Ha odafigyelsz és ésszel netezel, akkor el lehet lenni külön vírusírtó nélkül is. Ha nem vagy teljesen képbe a dolgokkal, akkor viszont nem. De ha annyira gyenge a gép, akkor meg linuxot kell rárakni és biztonságos lesz a netezés.
2014. ápr. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Aki tud ésszel nettezni úgy mond,annak nem szükséges.Évek óta nem használók már (sokan vagyunk így ezzel),meg vagyok nélküle.Hetente lefuttatom a Malwarebytes Free-t..
2014. ápr. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 asddaasdda ***** válasza:

nem akkarok kötekedni de :

1. hogy lehet ésszel használni a netett

mert véletlenűl FB-n rámegy 1 linkre oszt virus vagy valamit letölt 1virus vagy malware vagy kémpogram

2. a malwarebytes az nem keres virust

3. a linux mióta jó régi gépre

mármint ugy értem egy átlag embernek egy mini disztró kezelése nehézkes gondolok itt a parancssorra és egyebekre

pl nincs alkalmazás központ

4 én az avira antivirus-t ajánlom mert nagyon kevés ramot eszik

de 1 baj van hogy angol


de tényleg ne vegye senki se sértésnek

2014. ápr. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Tengor ***** válasza:
100%

#3, 3. pont: nem kell mini disztrót feltenni. A legnagyobb erőforrást az ablakkezelő viszi el. Régi gépeket az XFCE v. az OpenBox gyönyörűen fut és nem kell egy szót sem leírni terminálban.

Kérdező, ahogy #2 írta érdemes lenne elgondolkozni egy linuxon. Xubuntu v. Linux mint XFCE kiadást javasolnék. Ezeket live módban, telepítés nélkül is ki tudod próbálni.

Ha a napfény városában igényled, szívesen segítek átállni.

2014. ápr. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A számítógépem elég jó,de megragadnék minden erőforrást hogy a lehető legmaximálisabban fussanak rajta a játékok,és ezért kérdeztem,linuxot egyáltalán nem szeretnék rárakni,és az Avastot csak abban az esetben használnám,ha még kevesebbet fogyaszt mint a security essentials,ha erre is választ adná az aki ajánlotta az AVAST-ot,megköszönném
2014. ápr. 2. 14:29
 6/13 soccerway ***** válasza:
100%

Csak a válaszadónak:


"1. hogy lehet ésszel használni a netett

mert véletlenűl FB-n rámegy 1 linkre oszt virus vagy valamit letölt 1virus vagy malware vagy kémpogram"


-Nem kattintunk VÉLETLEN se ismeretlen linkekre, ezért írtam hogy ésszel. Arra kell használni a FB-t amire való.


"3. a linux mióta jó régi gépre

mármint ugy értem egy átlag embernek egy mini disztró kezelése nehézkes gondolok itt a parancssorra és egyebekre

pl nincs alkalmazás központ"


-Nem kell minidisztró jó a rendes is, és van szoftver teleptő is benne.

2014. ápr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"a malwarebytes az nem keres virust "


Akkor nagy tévhitbe éltél eddig :)


Linuxot már néztem,de mivel szükségem van a flash playere így kilőve,mert sajnos nem volt jó azon,írjuk így!

2014. ápr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nálunk a Laptopon Linux van és Flash Player is megy rajta,úgyhogy te szedtél le valami kamu Linuxot
2014. ápr. 2. 23:30
 9/13 anonim ***** válasza:

Hivatalos oldalrol ketlem,hogy "kamu" Linux jonne le :)

Es Linuxon ez teny,hogy nem tokeletes a flash player es ketlem,hogy egyforma celra hasznaljuk.Youtube-al tudod nekem sincs meg problemam,de massal igen... :)

2014. ápr. 3. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 soccerway ***** válasza:

"de massal igen... :)"


por*tube is megy :D

2014. ápr. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!