Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan kódoljam le a routerem?

Woodruff kérdése:

Hogyan kódoljam le a routerem?

Figyelt kérdés
Egy ismerős állította be a routerem, de nincs lekódolva. A jelszót és a felhasználónevet nem tudom, nem is tudom megkérdezni, ami az aljára van írva nem működik. Hogyan tudnám lekódolni? Előre is köszönöm.

2014. ápr. 20. 07:28
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Te sehogy mert nem értesz hozzá. Szólj az ismerősödnek.
2014. ápr. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze a saját routered, mi? Aztán miért nem tudod megkérdezni az adatokat? A címkék között meg véletlenül szerepel a lopás, és a feltörés ugye?

Kissé kamuszagú a dolog!


Egyébként minden routeren van "reset" gomb amivel vissza lehet állítani gyári értékekre, aztán szépen felprogramozod magadnak!

No persze ehhez ismerned kell az előfizető felhasználó nevét és jelszavát...

2014. ápr. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ok. A reset gombbal visszaáll a jelszó és a felhasználónév admin-ra. Nyilván nem kérdeznék, ha értenék hozzá, de azt se gondolom, hogy olyan lehetetlen nagy tudás kéne hozzá, amit itt egy hozzászólásban 3-4 mondatban ne tudna összefoglalni egy hozzáértő ember. Második hozzászóló kösz a választ. Azért ezeket a keresőszavakat választottam, mert a témáról nekem ez a tíz szó jut az eszembe elsőre.
2014. ápr. 20. 08:46
 4/6 anonim ***** válasza:

"de azt se gondolom, hogy olyan lehetetlen nagy tudás kéne hozzá"


Na erről van szó, ezért felesleges írogatni! Egyébként is a routerek menüje eltérő. Belépsz, kattintasz a menüpontra, elvégzed a beállításokat. A rendes cuccoknak van help-je is.

Tényleg nem kell nagy tudás hozzá, ezért ha rajtad kifog, akkor gond van!

:D

2014. ápr. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
No és persze kulcsszavakat nem kötelező megadni.
2014. ápr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lajos54 ***** válasza:

Csak hogy letisztázzuk: ha saját routerről van szó, akkor először keresd meg a beállítási segédletet. Ez vagy papír formában van, vagy a típus alapján keresel a neten. Szinte nincs olyan típus, amihez nem lehet megtalálni.

Azután pedig RESET, majd a leírás alapján elvégzed az újrakonfigurálást, itt már te állíthatod be az új felhasználónevet és jelszót, az eléréshez pedig szintén védelmet (jelszót) is állítasz be hozzá. Tényleg nem olyan nagy ördöngősség.

2014. ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!