Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » E-mailcim regisztralasahoz...

E-mailcim regisztralasahoz megadni a telefonszamot mennyire 'biztonsagos'?

Figyelt kérdés

Az e-mail regisztráciohoz mobiltelefonszámot kell adni ahova majd egy kodot küldenek amit itt be kell írni hogy az emailt lehessen használni.


Baratom e-mail cimet csinalt valakinek es megkerdezte tolem: Odairhatom a te számodat és elküldöd majd a kodot amit küldenek majd?

En erre nemet mondtam, mert szerintem ha az az illeto osszecsinal valamit a neten az e-mailjan, akkor kinyomozzak ot a telszam alapjan... es engem vonhatnak felelossegre.

Igazam van, vagy 'paranojas vagyok' ?


(Amikor telefonszamot kapunk a mobilszolgaltatonal, meeg a suletesi szamunkat is odaadjuk, nemcsak a lakcimunket.)



2014. máj. 14. 23:10
 1/5 Tengor ***** válasza:

Igen és nem.

Igazad van abban, hogy nem adod meg a számod ilyenre. Az a "te" számod, semmi köze hozzá más e-mail szolgáltatójának.

Ugyanakkor, ha az illető el is követ valamit nem a telefonszám alapján fogják lenyomozni. Azon kívül ha beállítja a biztonságosabb belépést (ami jelszót küld SMS-ben) már nem is fog tudni belépni, szóval sok értelme nincs megadni más számát.

2014. máj. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem adnám meg az biztos!
2014. máj. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Facebook is telefonszámot akar, orruk tőle fokhagymás! Egy fenét fogom megadni, ha soha nem lépek be telefonról. Semmi közük hozzá.
2014. máj. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Be tudsz lepni a FB-ra telefonszam nelkul ? Pontosabban: legetseges egyaltalan telszam megadasa nelkul uj FB accountot csinalni ?
2014. máj. 16. 21:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Régebben lehetett, ma már nem. A Gmail se kért eleinte telefonszámot.
2014. máj. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!