Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi ez vagy miféle vírus ez...

Mi ez vagy miféle vírus ez facebookon, vagy csak ráfogják hogy vírus?

Figyelt kérdés
Nem egy ismerősöm szenved és ismeretlen linkeket küldözget facebookon üzenetben, amiket én kapásból bezárok és nem nyitom meg őket, állításuk szerint ezt nem ők küldözgetik hanem vírusos a facebookjuk... de ez hogyan lehetséges? maga a facebook szervere a vírusos vagy ők hallgatják el mélyen hogy bevan kapcsolva a gépük mikor jönnek mennek a linkek... csak mert én eddig úgy tudtam hogy ha a gépe vírusos valakinek és offline van vagy kikapcsolva akkor nem aktív a vírus sem... nos hogy van ez vagy mi, hol a vírusos, vagy csak vírusra fogják a hülye linkjeiket? csak mert elég sok ismerősöm küldött már ilyen linkeket de az enyémből nem ment még soha senkinek...

2014. máj. 24. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk belegyeztek egyszer, hogy egy oldal a nevükben linkeket posztoljon ki, kemény 3 napi aktivitásom alatt sikerült is egy ilyenbe botlani. Nem vírusos semmi.
2014. máj. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a nem aktív alatt azt értem hogy nem tud linkeket küldözgetni és kommunikálni a külvilággal...
2014. máj. 24. 21:49
 3/4 A kérdező kommentje:
akkor ezekszerint nekem ezért nem szenved a facebookom? jó vannak fent facebookos alkalmazások, játékok de ilyen lájkolni kell hogy megnézhessem oldalak nincsennek...
2014. máj. 24. 21:50
 4/4 anonim ***** válasza:

így van. ez nem valódi "vírus" bár ha egy képet küld mikor online vagy bármilyen file-t akkor abban már lehet igazi vírus (ami adatokat lop, online bankos belépési adatokat, stb...)


sajnos a hülyeség ellen semmilyen védelmi rendszer nem óv meg senkit sem. hívd fel a figyelmüket rá, hogy tiltsák az összes alkalmazást. amennyiben nem teszik tiltsd le őket

2014. máj. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!