Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Találkoztatok már ezzel a...

Találkoztatok már ezzel a vírussal? Igazán veszélyes kártevő, vírus windows-ra.

Figyelt kérdés

Már régebben is találkoztam ezzel a vírussal, viszont most újra elő bukkant ithol.

Nagyon veszélyes, hihetetlenűl gyorsan terjed,képes bármire amin fizikai tárhely,memória eszköze a pendrive-tól a kiírt dvd-k ig az internetre feltőltött fájlokon át, így megfertőzve több gépet.

Vírusírtó rögtön észleli viszont ahol nincs vírus kergerő szoftver ott teljesen fertőzött lesz.

Minden egyes mappába is bemásolja magát.

Így fertőzés után feltelpített antivírus program futtása után is találni fog a mappákban vírus maradékot (akár milyen hatékony szoftver) ha megnyitjuk őket, így nem érdemes vírusírtás után eltávolítani. Mert ezek a maradékok képesek fertőzni amint a rendszer beolvassa.

Szó szerint minden mappába.

Maga a vírus nem foglal sokat. Ahogy folyamatosan fertőz nem tapasztalható töblett hely veszteség.

Ami tapasztalható:

-Szabályosan újra indítja a windows-t ha bizonyos számú futófolyamatok határát eléri. Ezt a vírus szabályoza.

-Egy pár másodpercre parancsikonok tűnnek fel ami pillanatokon belűl el is rejtődik.

Több napig tisztogattam a pendrive-okat, telefonokat emiatt a féreg vírus miatt. Bár nem tud például android rendszeren fertőzni viszont a belső/külső táhely miatt pontenciális hordozóvá válik ami bármikor fertőz amint megnyitod és beolvassa a windows.

A családi körömben minden vírus írtó nélküli gép,adathordozó megfertőződött.

Ezek amit én tudok róla, ha ez nem lenne elég kitudja mit csinál még a háttérben.

Az összes windowsra veszélyes, főleg a régi windows xp-kre és az uac nélküli újabb windowsokra is. Akik rendszergazda szinten használják a windowst és nem rendelkeznek vírusírtókkal azok aggódhatnak. Házról-házra terjedhet, védelem nélkül.

Viszont a folyamatos realtime védelemmel rendelkezők csak egy karanténba helyezett fájlt látnak majd. :)

Találkoztatok már ezzel a kártevővel?



2014. jún. 8. 02:27
1 2
 1/16 karesz01 ***** válasza:

A kis regényt köszönjük .

Elolvasva az első betűtől az utolsóig , kiderült , csak a lényeg maradt le .


Több dologra figyeltem én fel :

"Már régebben is találkoztam ezzel a vírussal, viszont most újra elő bukkant ithol."


"Viszont a folyamatos realtime védelemmel rendelkezők csak egy karanténba helyezett fájlt látnak majd."


"Találkoztatok már ezzel a kártevővel?"


És még meg is kérdezed a végén találkoztunk-e avval a vírussal , MELYIKKEL is ????????????????????


Mivel a te "karantén listádban" újra megtaláltad .


Mint azt már említettem csak a lényeg maradt le , a karantén listádból kiírni a vírus nevét !!!!!!


Ha majd pótolod a hiányosságot , akkor majd tudunk válaszolni is a kérdésedre .


----

Elmélkedés , erre a részre ne válaszolj , ne reagálj !!!


Talán , ha a kérdés kiírója nem félig álomban félig éberen írja ki a kérdését ,

nem maradt volna le a lényeg .

És akkor ez az első válasz se lenne itt .

2014. jún. 8. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Egy vírus nem attól lesz szuper veszélyes és agresszív, hogy a védelem nélküli gépeket megfertőzi. Ez a minimum, amit egy vírustól elvárhatunk...
2014. jún. 8. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
menj aludni
2014. jún. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 karesz01 ***** válasza:

# 3 , # 4 részére


1.-A nevem ki van írva , ezért egyértelmű , hogy is kellene megszólítani .

És nem úgy ahogy te !!

(ne provokálj engem)


2.-Az én válaszom egyértelműen a kérdésre felel , a tied ebből a szempontból egyértelműen OFF !


3.-Ha nem tudsz válaszolni a kérdésre akkor nem kéne írni semmit .

Pláne , ha csak más provokációjára futja az erődből .

2014. jún. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek Karesznullaegy! :)
2014. jún. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

karesz01:

Én az #4 kommentemet a kérdezőnek címeztem. Látszik rajta, hogy fáradt, hiszen kihagyta (többek között) a vírus nevét.

2014. jún. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 karesz01 ***** válasza:

# 5 részére :


Elfogadom


# 6 részére :


Most , hogy így le is írtad , hogy kinek válaszoltál , így már más a helyzet .

Nyilvánvalóan én ezt veled szemben benéztem .


Elnézést kérek , bocsánat

2014. jún. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Linux userként csak röhögök a sok vergõdõ windowsoson.
2014. jún. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Guitar God:


sudo apt-get install ő-betű

2014. jún. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Minden vírus írtó más néven diagnosztizálja.

De meg van egy írás az eset-től ez szépen kiegészití az irományomat.

Úgy láttom többet tesz mint ahogy azt gondoltam.

Win32/Agent.AQ

[link]

2014. jún. 8. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!