Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudok telepítőlemezes...

Hogyan tudok telepítőlemezes hibakeresést csinálni Windows XP rendszerben parancssorból?

Figyelt kérdés

Egyszer már csináltam ilyet egy fórum alapján, de nem írtam le, hogyan kell és elfelejtettem, azóta pedig nem találom az oldalt.

Az lenne a lényeg, hogy nem a szokásos chkdsk paranccsal akarok hibát keresni, hanem van a parancssorban egy spéci hibakeresési lehetőség, ami igényli a telepítőlemezt és hiba esetén javítja vagy pótolja a problémás fájlokat. Most erre lenne szükségem, de nem tudom a parancsokat, így belevágni sem tudok.

Ismeri valaki, milyen parancsot kell beírnom, hogy lefuttassam ezt a spéci hibakeresést és javítást?



2014. jún. 17. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Be kell raknod a (nem buherált) XP cédét, és elindítani róla a gépet, mint rendes telepítéskor. Amikor az első betöltéssel végez, és bedobja az EULA-t, utána rá fog kérdezni, hogy javítasz, helyreállító konzolt indítasz, vagy telepítesz. Ekkor kell a javítást választani.


Ha így nem megy, mert nem ajánl ilyen opciót, akkor menj tovább a particionáló képernyőre, és ott válaszd a rendszer partícióját. Elvileg itt is felajánlhatja a telepítés helyett a javítást, verziótól függően.

2014. jún. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Esetleg Sfc /scannow ? : [link]


Sok sikert.

üdv.

2014. jún. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Windows XP kijavítása a telepítő CD-ről


Helyezzük be az XP CD-t a meghajtóba és kattintsunk a Start/Futtatás-ra.


Írjuk be: <CD meghajtó betűjel:>\i386\winnt32 /unattend

pl: F:\i386\winnt32 /unattend (ha a CD meghajtó betűjele F)


A 32 és az /unattend között egy üres karakter (szóköz) van. Most lefut a

telepítő rutin és minden fontos fájlt kijavít.

2014. jún. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ki fogom próbálni a javaslatokat, de a telepítőlemez csak újratelepítést tud ajánlani, mert a fent lévő oprendszer a frissítések miatt megújult és a lemez már csak törölni tudja, azt meg nem akarom.
2014. jún. 18. 07:50
 5/9 A kérdező kommentje:
Coopper találta el, mire gondoltam, a scannow kellett. Köszi.
2014. jún. 18. 08:08
 6/9 anonim ***** válasza:
win7 -en is jó ez a parancs?
2014. dec. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Az Sfc /scannow parancs ?


Természetesen win7-en is megy.


Sok sikert.

Üdv.

2014. dec. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszi de én erre gondoltam: F\i386\winnt32 /unattend
2014. dec. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem nem megy, mivel a win7 telepitő DVD-n nincs "i386"-as nevezetű mappa (a win xp-jén van), onnantól kezdve pediglen megbukott a dolog.


Üdv.

2014. dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!