Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha facebookon nem a saját...

Ha facebookon nem a saját adataimmal regisztrálok és úgy írok valakinek akkor a gépem IP címje alapján megtudja állapitani az illető az eredeti adataimat?

Figyelt kérdés
2014. júl. 5. 23:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A Facebook nem mutatja meg senkinek az IP címed.
2014. júl. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha ért hozzá, azt tudja megállapítani hogy melyik városba laksz. Vagy feltöri a géped, lenézi minden adatod amit a gépen csináltál, és így megtudja hogy ki vagy. De elfelejtheted hogy bárki ilyennel te találkozni fogsz az életbe, aki erre képes :D
2014. júl. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Első: Alapjáraton nem, de fél perc alatt meglehet nézni valaki ip címét ha beszélsz vele.
2014. júl. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Oké, de akkor mindkét profillal kéne beszélnie az illetőnek...

2014. júl. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
akkor most végül is a facebooktól kiderülhet az Ip címem vagy sem és az IP címem alapján kiderülhet-e az eredeti adatom?
2014. júl. 6. 00:55
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert nem vagyok jártas ezekben a számitástechnikai dolgokban.
2014. júl. 6. 00:56
 7/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom hogy sokan azért a facebookon írnak mert ott nem lehet nyomon követni az illetőt,főleg ha kamu e-mail cimmel regisztrál a facéra. Ez igaz?
2014. júl. 6. 01:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#3, 4: Műveletlen vagyok, kifejtenétek hogyan nézitek meg a chatből az IP-t? Mintha elég régóta fb-szervereken keresztül menne az adat.


Szerintem felhasználó nem tudja megszerezni, viszont a moderátorok IP-t láthatják. Ha rendőrségi ügy lenne belőle, biztosan kiadják.

2014. júl. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
még ha mutatná is az ip címet, a lakhelyedet nem tudná pontosan megállapítani... valamelyik válaszoló írta hogy csetnél nem mutassa az ip címet, nem az ip címet mutatja, hanem a fb szerint az ip címhz tartozó pc tartózkodási helyét ami lehet hogy csak 10km-t téved, de lehet hogy 50km-t...
2014. júl. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#1 és #4 vagyok

Én továbbra is azt mondom, hogy a Facebook NEM mutat IP címet.


Amire szerintem #2-#3 gondolt az az, hogy valami trükkel megtudni az IP-jét az emberkének, pl. rávenni, hogy nyisson meg egy PHP oldalt, ami lementi az IP-jét.


Csak a bibi az, hogy ehhez mindkét profillal meg kéne csinálni a trükköt, ami 2 okból is problémás:

1) a Kérdező csak nem menne rá 2x ugyanarra a linkre

2) honnan tudja az illető (kémkedő), hogy melyik másik profilt kell még konktaktálni? Hiszen pont az a kérdés, hogy azt megtalálja-e...

2014. júl. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!