Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Egy windows 7-el és windows...

Egy windows 7-el és windows 8-al működő gép védelmére, elég az avast free és a malwarebytes free, vagy kellene rá (juk) tűzfal is? Mennyit ér a windows 7 és windows 8 beépített tűzfala?

Figyelt kérdés
Jelenleg nem használok tűfalat , ezt a két programot használom a 2 gép védelmére , az avast soha nem talált semmit , a malwarebytes viszont néha-néha igen. A 2 gép jól működik , remélem egyiken sincs vírus. Ti mit gondoltok ?

2014. júl. 6. 01:18
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Régebben kipróbáltam a comodo tűzfalát , de eléggé belassította a win7-es gépet , így letöröltem...
2014. júl. 6. 01:21
 2/21 A kérdező kommentje:
Van még egy régi windows xp-s laptop is , de az még ezt a két szoftvert is alig bírja el:/
2014. júl. 6. 01:22
 3/21 anonim ***** válasza:
13%
fölösleges ilyen nagy védelem...ki akarna órákat/napokat azzal szórakozni, hogy megírjon egy hackerprogit vagy vírust készítsen azért, hogy a te személyi számítógépedben kutasson... államtitkokat vagy olyan adatot biztos nem tárolsz a gépeden amivel a hacker meggazdagodhat, de ennyi vírusírtó biztosan csökkent a pc teljesítményén, ha nem jársz ismeretlen baromság weboldalakon és NEM töltesz le baromságokat biztos lehetsz benne hogy nem szedsz le vírust (y)
2014. júl. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

Na az előző ilyen baromságot nem is írhatott volna...


1. Rengeteg vírus és malware van kint manapság

2. Átállítja a böngésződben a dolgokat

3. Belassítja a géped stb...

4. Ha bankolsz akkor megvan az esélye hogy lelopják a pénzed

5. Vannak scamware-k s (mint pl a Police vírus ami a pénzedet kéri hogy hozzáférj a gépedhez és baromi nehéz eltávolítani)

6. Valószínűleg nem véletlenül léteznek különféle vírus és anti-malware programok...


Kérdező: Igen,szerintem megfelelő lenne.

2014. júl. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

'Csökkenti a PC teljesítményét'...


Üresbe az én gépem FIZETŐS Avast és Malwarebytes mellett (aminek ugyebár több funkciója van mint az ingyenesnek) átlagban 0-1%-van üresben a processzorhasználata egy FX-6300 esetében.

A RAM-ból ez a kettő kevesebb mint 100 megát használ....


9. Előző (#3) úgy néz ki nem is tudod hogy be lehet ágyazni a weboldalak kódjába scripteket anélkül hogy legálisan hozzáférnél.

Ez a legtöbb weboldal esetében nagyon egyszerű,de egy profibb hacker bármilyen adatbázisba és weboldalra képes betörni (lásd pl. Anonymous hacker csoport amit semmilyen tűzfal nem fog ki)

2014. júl. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddig érkezett válaszokat , várom még a továbbiakat is. XP-s gépre mondjuk biztosan nem tennék több szoftvert mert már így is alig bírja. Másik 2 gépnél még fontolgatom.


Melyik tűzfalat ajánljátok (ami ingyenes) ?

Comodo Firewall lenne a legjobb ?

2014. júl. 6. 02:02
 7/21 anonim ***** válasza:
A Comodo a legjobb software,ennél jobb tűzfal már csak harwares van ami nem a legolcsóbb.
2014. júl. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
hardwares*
2014. júl. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

4.válaszoló neked inkább szüksége lenne avast helyett egy szihológusra.. elkezdesz beszélni a malvaréröl meg hogy figyelik a bankolásod, ez tényleg baromság.

amenyiben nem jársz fel az inygenszex.tajvan.comram, nem nézed meg azokat a spameket hogyan lehet 10miska eurót egy nap alatt szerezni és nem nézel olyan oldalaat ahol a pénisznövelésről vagy a szerencsejátékokról beszélek, biztos hogy nem fogsz vírust találni.. de ahogy látom te nem normális ember módjára használod az internetet.

én havonta egyszer lefuttatom a Nod32-t és a Ccleanert és már évek óta semmi baj nincs a gépemen, még egy nyomi kis malware se

2014. júl. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
telepítettem a comodo tűzfalat. ahogy látom ez van víruskereső is, de javítsatok ki ha tévedek.... ha van rajta akkor talán az avastra nem is lenne szükség...
2014. júl. 6. 13:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!