Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kaptam egy emailt az info@tori...

Kaptam egy emailt az info@toringmail. Info címről. Spam? Vírus? Ártalmatlan?

Figyelt kérdés

A mail megnevezése "e-szamla ertesito"


Tartalma:


Tisztelt Ügyfelünk!


Levelünk tartalmazza az Önök részére kiállított, digitálisan aláírt elektronikus, xxxxxx számlaszámú számlánkat PDF formátumban, valamint a számla excelben is megnyitható adatait CSV fomátumban, amiket az alábbi linkekre kattintva érhet el: pdf xls



#vírus #spam #toringmail
2014. júl. 16. 21:29
 1/10 anonim válasza:
Vmi spam féle lehet, esetleg vírus, vagy valami egyéb baromság amivel reklámozni akarnak valamit, kaptam én is. Inkább nem nyitom meg.
2014. júl. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm előző
2014. júl. 16. 23:08
 3/10 eszter55 válasza:

Ma reggelre én is megkaptam ezt a levelet.

A levélből kiderül:

1. egy Hollandiai ip. címről jött. (146.0.74.196)

2. Az excell és a pdf formátumú számlák linkje ugyanoda mutat. (< [link]

Fentiek alapján VESZÉLYES MEGNYITNI!!! Küldőt felvenni a tiltottak listájára és a levelet véglegesen törölni.

2014. júl. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szabó Zoltán 47 válasza:

Ma reggel én is megkaptam. Én megpróbáltam megnyitni mind a PDF, mind a CSV fájlt, de üres képernyő jött be mindkettőre.(Remélem ezzel nem töltöttem le semmi ártalmasat, eddig még nem tapasztaltam furcsaságokat)

Utána küldtem egy válasz levelet rá a következő szöveggel :

"Tisztelt ismeretlen számla küldő !


Sem a PDF fájlt, sem a CSV fájlt nem tudom letölteni, rákattintva egy üres Firefox képernyő jelenik meg.


Viszont legyenek szívesek tájékoztatni, hogy ki a számla küldője, és milyen árú vagy szolgáltatás a tárgya.


Tudomásom szerint senkitől nem rendeltem az utóbbi időben olyan szolgáltatást vagy árut, akitől nem kaptam volna meg eddig a számlát, akár hagyományos módon, akár elektronikus formában."


Kíváncsi vagyok kapok-e rá választ.


Azért idegest a dolog, hátha olyan szélhámosság, hogy valamit tudtomon kívül igénybe szolgáltatást leszámláztak (pl betettek a tudtomon kívül egy adatbázisba), a számlát nem tudom elolvasni, így reklamálni nem tudok. Természetesen ki nem fizetem (így ha akarnám se tudnám), és egyszer csak jön a végrehajtó, hogy nem fizettem ki, és határidőn belül meg sem kifogásoltam.

2014. júl. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Utolsó! Hivatalosan fel kéne keresnie ahhoz, hogy rád tudja küldeni a végrehajtókat, az e-mailes, de még a telefonos megkeresés sem számít hivatalosnak, csak az, ha ajánlottan küldenek egy kézzel fogható levelet, úgyhogy ilyentől nem kell félj.


Én egyébként egy hasonlónál elég rendesen beparáztam, jött egy mail, a tárgy valami olyasmi volt hogy ... számú tartozása átadva XY behajtócégnek. Pár héttel előtte rendeztem egy tartozásomat egy oktató cég felé, erre meg jött ez a levél, az rendesen kiütötte a biztosítékot, küldtem is nekik egy levelet én is hogy elégítsék ki szexuálisan az anyjukat, de nem jött válasz.

2014. júl. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Lajos54 ***** válasza:
A kolléganőm is több ilyen e-mailt kapott az elmúlt napokban, egy régebbi, már nem nagyon használt címre. Annyi különbséggel, hogy a kukac előtti rész "szamla" volt. Persze megnyitás nélkül kitöröltettem vele mindegyiket. Aztán eszembe jutott, hogy ugyanannál a szolgáltatónál nekem is van ugyanolyan, régóta nem nagyon használt címem. Megnéztem: 11 darab ugyanilyen e-mailt kaptam. A feladó némelyiknél egy kicsit különbözik, tehát nem olyan egyszerű letiltani.
2014. júl. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szilviiia válasza:

Sajnos én voltam olyan h., hogy megnyitottam, a következőket tapasztaltam a gépemen:

- belassult

- a víruskereső 32 db sérült/kártevő fájlt talált, közöttük sok az öreg trójai (nem nézegetek olyan oldalakat, hogy ez indokolt lenne

- a víruskereső file-jai is fertőzöttnek minősültek, újra és újra elindult, a 32-ből 6-ot tudott ártalmatlanítani

- durván belassult, majd az eszközillesztő szoftverek meghaltak

- áramtalanítással tudtam lekapcsolni

- ezután szépen elindult, mintha semmi baja nem lenne

- a neten keresve magától telepítette újra az összes eszközillesztő szoftvert (billentyűzet és egér - nekem ez a része sem tetszik...)

- ismét fut ugyanaz a víruskereső, csak sérült fájlokat talál, semmi kártevőt/kémet...ez tetszik legkevésbé

2014. júl. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Üdv!


Ma hajnalban én is megkaptam ugyanezt a levelet ugyanezzel a címmel. Mikor rákattintottam, hogy elolvasom a levelet, a google rögtön kidobta, hogy ez a cím adathalászat miatt le van tiltva, vagy valami ilyesmi. Rákattintottam a visszalépésre, és elolvastam a levelet. A mellékelt pdf és excel fájlokat nem nyitottam meg. Csak a levél tartalmát olvastam el. Ezek után rögtön töröltem is a levelet. Attól, hogy a levelet elolvastam, de a mellékelt fájlokat nem nyitottam meg, lehet, hogy bekaptam valamit, vagy nem kell aggódjak emiatt? Avast nem jelzett semmit, Eset Online Scanner se talált semmit és a Malwarebytes Anti-Malware program sem talált semmi rosszindulatú fájlt.

2014. júl. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sajnos egyébként én is rákattintottam a hivatkozásokra, mert épp előtte intéztünk hivatalos ügyeket a neten, és azt hittük ahhoz kapcsolódóan jött. Nekem is csak üres oldalakat adott be. Sosem húztak még csőbe, mindig kiszagolom az átverést, hát most nem sikerült. Nekiállok a viruskeresésnek.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2014. júl. 18. 10:14
 10/10 Szabó Zoltán 47 válasza:
Szilviiia nevű felhasználó írta, hogy miket tapasztalt. Én annyit tapasztaltam, hogy belassult a gépen. Azt nem tudom ettől vagy mástól. Viszont sem az avast, sem a malwerebytes nem talál semmit. A Ccleanert is futtatam, de továbbra is lassú és terhelt a CPU. Még annyival próbálkozom, hogy a rendszert visszaállítom egy korábbi állapotra.
2014. júl. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!