Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Sok magos processzor közepes...

Sok magos processzor közepes órajellel, vagy kevesebb mag nagyobb órajel?

Figyelt kérdés
Az AMD FX szériáról van szó. Főleg játékokra és grafikus munkára lenne (nem kell komolyra gondolni, Adobe Photoshop, pár extrával kiegészítve). A régebbi játékoknál a magasabb órajel jobb, de a viszonylag újaknál (1-2 éves) már megfordul a helyzet? Van értelme 6 vagy 8 magos CPU-kat vásárolni? Sajnos az AMD adott az alaplap miatt. 4 magosból az FX-4300-at néztem ki. A 3,8GHz-et 4,6-ig gond nélkül fel tudnám vinni. Egy ilyen megfelelőbb lenne-e a célnak, mint egy 6 magos pár száz MHz-el lassab változat?

2014. júl. 26. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
fx-ből csak ez a 2 proci éri meg az árát (valamennyire): fx-6300, fx-8320. Milyen alaplapod van?
2014. júl. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Asus M5A99X Evo.

Most nézem, rossz kategóriába raktam. Hupsz :(

2014. júl. 26. 20:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Az jó tuninglap fx alá, de kell hozzá egy jó hűtő, minimum Cooler Master hyper tx3 evo, ha tuningolni akarsz, meg valami jó paszta Arctic cooling mx-4 például.
2014. júl. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezek már megvannak, a hűtő: DeepCool Neptwin. Kategóriájában ahogy néztem nagyon jó, sajnos kipróbálni még nem tudtam.
2014. júl. 26. 20:52
 5/5 Kis Peter-IStvan ***** válasza:

Ezek a jofele programok aka PS, meg a 2010 feletti hiresebb jatekok , 4 szalat elegge tamogatnak , van ameik 8 szalat is , es itt mar mintegy hogy 4 szalad van 5GHz-en vagy 6 van 3.5GHz-en , vagy 8 van 2.8GHz-en (kb.).DE a 2010-nel regebbi jatekok ugysem hasznalnanak tobb cpu-t ha tobb magra lennenek programozva.Ezeknek altalaban eleg 2 mag vagy 3...

Feltetelezen hogy ha mar ilyen jo alaplapod van akkor belefer a keretbe az FX-8320 , ami asszem 3.5GHz-es , es ezt mondjuk tulhajtod 4GHz-re.

Az FX-8320 eleg kell legyen , maskepp van a tularazott FX-9xxx seria ami raadasul 220 wattot fogyaszt , amihez mar nagyjabol elengedhetetlen a JO vizhutes ,

Szoval az egyetlen logikus alternativa , ami amugy joval dragabb lesz mint az fx-8320 az az i7-4770k amihez ugye uj alaplap is kell

2014. júl. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!