Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mitől lehet, hogy windows...

Mitől lehet, hogy windows 7-es operációrendszerű acer laptopomon a windows xp töltődött be?

Figyelt kérdés

Elnagyoltam, pixelesen? És a gép az indításkor azt írta ki fekete-fehér képen, hogy windows fájlok betöltése. Miután újraindítottam a laptopot, utána a windows 7 indult el. Ez mitől lehetett?

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. aug. 10. 20:07
 1/9 hypno ***** válasza:
Például úgy történhetett, hogy aki feltelepítette a windows 7-et, az nem tiszta telepítést csinált, hanem rábarmolta az XP-re. Ettől azután az eredeti XP-s rendszerindító fájlok fenn maradtak.
2014. aug. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
akkor tették fel a windows 7-et amikor megvettük a boltba, ott a számítógépes informatikai boltba. Elvileg win 8-at tettek volna rá, de mi kértük hogy win7-et tegyenek rá. Ha újra tesszük win 7 oprendszerrel, amit megveszek és jogtiszta, akkor nem történhet több ilyen?
2014. aug. 12. 15:58
 3/9 A kérdező kommentje:
Ilyen a notebookom: [link]
2014. aug. 12. 16:02
 4/9 hypno ***** válasza:

Ebből a szempontból a notebook típusának nincs jelentősége.

Rendes, tiszta telepítésnél ilyesmi nem fordulhat elő, - még törött op.rendszer telepítése után sem - mert az úgy indul, hogy a telepítőről bootolják a gépet. A telepítő törli a szükséges partíciót, majd megformázza (töröl róla mindent) és egy tiszta meghajtóra másolja az operációs rendszer fájljait.

2014. aug. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyjából értem, csak azt nem értem, hogy- hogyan lehet xpre tenni? ha elvileg ez egy új laptop és még elvileg nem volt rajta semmilyen operációs rendszer?
2014. aug. 13. 14:59
 6/9 hypno ***** válasza:
#5 Elvileg sehogy. Gyakorlatilag meg ők csinálták a telepítést, te meg már használatra készen kaptad kézhez a gépet.
2014. aug. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De akkor, az első hozzászólásodban, mit takar az hogy ők rábarmolták a win7-et? Akkor ők rontották el, vagy vírus lehet? Vagy pontosan mi? :/, most már biztos, hogy újra lesz rakva a notebook, de azért jó lenne tudni.
2014. aug. 13. 18:50
 8/9 hypno ***** válasza:

Modjuk odaadták a slapajnak, hogy tanulásként telepítse fel az operációs rendszert. A tanuló előkapta az Xp telepítőt, amikor kérte, nyomott egy gombot.

Mikor lefutott, jött a szaki, hogy nagyon jó, most akkor tegye fel szépen a Win 7-et, mert az ügyfél azt kérte.

Slapaj nem bootolt újra - mert az idő pénz -, hanem fogta és Windows alól elindította win7 telepítőt.


Ez egy fiktív történet, de valahogy így képzelem.


Még jó, hogy ilyen módon nem lehet elrontani a gépet.

2014. aug. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Így nagyjából már értem, de azon gondolkozom, hogy már lassan 1 éve megvan a notebook, lehetséges, hogy utólag jöjjön ki ez a hiba? pl: egy rosszabb minőségű hangszóró be van dugva egy usb kábel segítségével, és utána másnap jön elő ez a hiba? Vagy esetleg attól, hogy bekapcsolásnál a touchpadot törültem, attól is előjöhet? Vagy akkor esetleg tényleg ez a fiktív történet érvényesülhetett, mert sehogy sem szokott előjönni egy másik operációs rendszer?
2014. aug. 13. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!