Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Biztonságosabb-e egy (ISO)...

Biztonságosabb-e egy (ISO) file-ban tárolni sok file-t? Vagy jobb szabadon hagyni őket?

Figyelt kérdés

Van egy sok kis file-ból álló gyűjteményem és azt szeretném, ha még évek múlva is meglennének, ha megnyitom őket. Zavar, hogy ha a Windows scandisk-el, vagy vírusirtót futtat stb… akkor az összes file-t átnézi. Félek, hogy belerondít egyszer valahová. Ezek a file-ok pótolhatatlanok, viszont több ezer darab van, és nem tudom minden alkalommal átnézni, hogy mindegyik stimmel-e. Ha tönkretesz egyet a Windows vagy egy program, lehet, hogy évekig nem veszem észre, csak akkor, ha legközelebb megnyitom.

Erre szeretnék megoldást. Backup-olni rendszeresen szoktam, meg defragmentálni is. Mégis előfordult már, hogy magától tönkrement egy-két rar file több év alatt például. Képeim is mentek már így tönkre, hogy nem lehetett megnyitni.

Arra gondoltam (ez maga a kérdésem is), hogy jó ötlet-e a rengeteg file-ból csinálni 1db ISO file-t-? Így gyorsabban át is tudom rakni valahová, mert egy nagy file-t hamarabb át lehet másolni, mint sok kicsit. És így hátha békén hagyja őket minden program és évek múlva is, ha kinyitom az ISO-t, akkor a tartalma változatlan lesz.

Vagy (és ez a félelmem) ez így még rosszabb lenne? Mert így csak egy file van, és ha valami baj van, akkor egybe tönkre megy az egész gyűjtemény?

Melyik a jobb, külön tárolni sok file-t vagy egyben? Mik a tapasztalatok ez ügyben?



2014. aug. 13. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Külön tárolni a sok kis fájlt és (most figyelj!) több helyen. Én feltolnám felhőbe is (pontosabban fel is tolom, ami nagyon fontos).
2014. aug. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen ám, de itt 500GB-ról van szó. Sehol nincs ekkora ingyen tárhely, ráadásul ennyit feltölteni hetekbe telne minden alkalommal. :-(

Van két backup winyóm is. Nem ez a gond, hanem az, hogy ha szanaszét hevernek a file-ok, abból már korábban is bajom volt.

2014. aug. 13. 21:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogyha egyberakod, néhány sérülés és az egész csomag elveszik. Külön-külön tárolva szektorhiba esetén csak 1-2 sérül meg.
2014. aug. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én tömörítés nélkül tárolom a családi fotókat. Egy-egy példány van az asztali gépen, a notebookomon, a nas-on és külön egy hordozható hdd-n. Plusz ki van minden írva dvd-re is. De így is töprengek néha, hogy mit lehetne még, hogy tuti ne vesszenek el.
2014. aug. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!