Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A Facebook a Személyi igazolvá...

A Facebook a Személyi igazolványomat kéri, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
A Facebook-on egy üzenet jelent meg kb. 2 napja, hogy töltsek fel egy színes fényképet a kormány által kiállított személyazonosító okmányomról.(Útlevél,Jogosítvány,Személyi,stb.) Szerintetek ez valami vírus, vagy hackertámadás?

2014. szept. 13. 00:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]


illetve találtam egy régebbi cikket ezzel kapcsolatban:

[link]

2014. szept. 13. 00:17
 2/12 anonim ***** válasza:
simán kérheti ha pl elfelejtetted a jelszavad.. az más hogy én inkább törölném az accountom és újat csinálnék vagy vissza se néznék az oldalra ha ilyet kérne tőlem
2014. szept. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tudom a jelszavamat.
2014. szept. 13. 00:35
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem sem tetszik az ilyen, de ha belegondolsz, ma már egy doboz cigi megvételéhez, egy focimeccsre való belépéshez, stb. ugyanúgy be kell mutatni a személyidet.

Amíg bankkártyaszámot nem kérnek, addig sajnos ez van, vagy el kell felejteni az összes ilyen "Nagy Testvér mindent lát" alkalmazást. Az internetet, a mobiltelefont és társait.

2014. szept. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem sérti ez a személyiségi jogaimat? Különben is egyáltalán a Facebook csinálja ezt,vagy valami vírus ez?
2014. szept. 13. 01:08
 6/12 anonim ***** válasza:

A face csinálja.

Nem sérti, hiszen nem kötelező (az egyébként ingyenes) face közösség részének lenni.

Vagy elfogadod a feltételeket, vagy nem akarsz fenn lenni.

2014. szept. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az igazolványod számán kívül elvileg már minden adatot megadtál magadról, mikor regisztráltál.

Ha az igazolvány hátoldalát is kérnék (de nem kérik), akkor azon is a max plusz adat édesanyád neve.


Persze aki kamuzott, annak necces bemutatni a dolgokat...

2014. szept. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hypno ***** válasza:
100%

#5 Ott van a válasz az általad belinkelt cikkben.


A regisztrációkor elfogadtad, hogy a személyazonosságodat ilyen módon ellenőrizhetik. Csak nem olvastad el, hogy mit fogadtál el.

2014. szept. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Régebben többször elrontottam a jelszavamat véletlenül.Akkor azt csinálta a Facebook, hogy körülbelül 5 véletlenszerűen kiválasztott ismerősöm fényképére rákérdezett,hogy felismerem-e őket.Szerintem az sokkal korrektebb eljárás volt.
2014. szept. 13. 15:41
 10/12 A kérdező kommentje:
A másik meg,hogy hova küldjem el nekik?
2014. szept. 13. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!