Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az Eset Smart Security tűzfala...

Az Eset Smart Security tűzfala szerint az imént kaptam valami port szkennelést, amit sikeresen blokkolt. Hogyan tudhatom meg, hogy ki akart megtámadni és honnan tudja az IP-címemet?

Figyelt kérdés
Jó, személy szerint nem, csak mondjuk, hogy melyik országból. Amúgy lehet, hogy valaki az uTorrent-ből vetett rám szemet? Az is igaz, hogy csak magyar regisztrációs oldalakról szoktam letölteni (név szerint nem szeretném közölni), plusz egy torrent van, ami nem azokról való, az pedig az ubuntu hivatalos telepítő iso-ja. IP-címet nem tudom, mennyire legális nyilvánosan kiírni, de ha kéritek kiírom.
2014. szept. 23. 20:19
1 2
 1/11 CspCsj ***** válasza:

Naplóban biztos rögzítette:

[link]

2014. szept. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt majd megnézem. Szerinted kell attól tartanom, hogy még egyszer megpróbálnak feltörni? Remélem nem, szerintem ők is észre vették, hogy nem sikerült bejutni.
2014. szept. 23. 20:34
 3/11 anonim ***** válasza:

A portszkennelés nem biztos, hogy támadás.

Nekem internet kapcsolat nélkül, pusztán azért, mert az egyik gépen megnyitottam a hálózati helyek mappát, a másik gépen ugyanezt az üzenetet írta ki a vírusirtó.

Vannak ilyenek, amik mindenre harapnak, nem kell rögtön megijedni. Am azóta váltottam, és az új vírusirtó nem problémázik ilyenen.

2014. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha rögtön beírod ide: "who.is", akkor kiírja az összes elérhető adatot.


De pár perccel utána már a cím lehet hogy máshoz került, így semmit sem kezdhetsz vele. Kiírni is teljesen legális.

2014. szept. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nos mindegy, remélem többször nem kapok ilyet, amúgy sincs olyan adat a gépen, amiért érdemes lenne feltörni.
2014. szept. 24. 16:23
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha torrentezel, akkor bárki lehetett. Ha játszol is a neten, kapcsold be az Esetben a Játékos üzemmódot. És a legfontosabb az, hogy visszaverte a tűzfal a támadást, az újságkódos vagy vásárolt licenszes Eset NEM riaszt soha tévesen.
2014. szept. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"az újságkódos vagy vásárolt licenszes Eset NEM riaszt soha tévesen."


Ez azért nem igaz!

Szokott a Smart Security is téves riasztásokat adni!

2014. szept. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha valódi kódos, akkor nem. De nekem is beriasztott az újságkódossal, amikor nem cseréltem kódot egy hónap után.
2014. szept. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt nem a licence riasztásról van szó.

Hanem hogy vírusnak néz olyat is, ami nem az.

Ez a fals pozitív.

Az ESET-nél ritka, de szokott az is téves riasztást adni.

2014. szept. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A Panda volt előtte, annál voltak téves riasztások.
2014. szept. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!