Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hacker támadás, hogyan védjem...

Hacker támadás, hogyan védjem magam?

Figyelt kérdés

Üdv!


Pár napja valaki meg hackelte a gépemet, volt szervíz, bios frissítés, újra fenn a win7...most hogy bekapcsoltam a sasr azt vettem észre hogy megint babrálják...sejtem kicsoda, de amatőr vagyok, valaki ért a profi védelemhez?Hogyan hogyan védjem be magam hogy ne tudjanak "rámcsatlakozni"?windows tűzfalnál a bejövő kapcsolatok le vannak tiltva + avast víruskergető és malwerebytes anti-marwel tűzfal és takarító program van telepítve de valahogy hozzáférnek a merevlemezhez és személyes adataimhoz.Valaki, ötlet?Díjaznám..köszönöm előre is!


2014. okt. 11. 05:56
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Miből gondolod, hogy babrálják?

Valószínűleg nem babrálják, csak valamit baromira félreértesz.

2014. okt. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rám voltak csatlakozva, windows tűzfal át volt állítva, nem tudtam semmit sem tenni, eszközkezelőbe belenézve azt láttam hogy egy notebook eszközei is ott voltak+ az Én gépemé...csak hogy nekem asztali pc-m van...feladatkezelőben láttam más felhszanáló által futtatott programokat holott csak egy fiók van a gépen...rákerestem google a spanom ugyebár...a gyanús dolgok kb 80%-a valamilyen malwere volt...aztán már minden indításnál frissített a windows..és most is et csinálja..bekapcsolom telepíti a frissítéseket aztán konfigurál, majd újriandul szépen írja át a registry fájlokat fertőzi valahogy az illető... most is újra akar indulni a gép 15 percenként holott kattintok a halasztásra...
2014. okt. 11. 06:25
 3/10 A kérdező kommentje:
Malwerebytes "mély vizsgálat" lefuttatva, 1 elem van a karanténban: PUP.Optional.Open Candy
2014. okt. 11. 06:36
 4/10 anonim ***** válasza:

A windows tűzfal nem a legjobb, rakjál fel egy másik tűzfalat, pl. Comodo, de akár egy PCTools Firewall is megteszi. Eleinte idegesítő hogy mindenre rákérdez, de ez benne a jó, mert semmi sem történik a tudtodon kívűl a háttérben.

A másik, hogy felrakhatsz egy Linuxot második operációs rendszerként (dual boot) és egy darabig azt használod netezésre. Ezzel valószínűleg nehezebben boldogulnak.

2014. okt. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez azért érdekes, mert a szolgáltatók általában dinamikus IP-t használnak, vagyis időnként változik az TP címed, így nem nagyon marad semmije a támadónak, ami alapján megtalálhatna. Egy vérprofi így is megtalál, de egy olyan miért akarna pont téged feltörni.


Sokkal valószínűbb, hogy direkt hozzáférése van a gépedhez, vagy az otthoni hálózatodhoz.

Használsz routert? Wifi hálózatot?

2014. okt. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nos, skypeon keresztül talán?
2014. okt. 11. 07:45
 7/10 Tengor ***** válasza:
Nem lehet, hogy win-nel együtt telepítettél fel valami ragyát? Teljes formázással telepítettél v. volt olyan meghajtó, amin megbújhatott valami?
2014. okt. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 csacsi2 ***** válasza:

Egy jól beállított tűzfal (nem elég feltelepíteni) és operácios rendszer (pl. távoli rendszerleíró, Távelérési csatlakozáskezelő...stb tiltása) nem enged kiskaput a hackernek. Valaki hozzáértőt kérj meg állítsa be neked maximális védelem érdekében. ennek ellenére nincs 100%-os védelem, de az esélyét lecsökkentheted annyira, hogy ne érje meg a te gépedet babrálni.

Támadások rendszeresek akkor is ha csak "be van dugva" a netkábel.

Egyes programok használata rendkívül veszélyes tud lenni főleg a fájlmegosztók (emule,utorrent...) mert portot nyitnak. ezeket nem árt beállítani. Tűzfalon kívül az aktív fájlrendszervédelem a másik ami véd. Mindenféle képpen telepíts és állítsd is be a vírusírtó/tűzfalat!

nálam ezek rendszeresek (portszkennelés)

[link]


a vírusírtód beállítása miatt lehet az hogy PUP -t kaptál be (potenciálisan nemkívánatos program), erre figyelj oda!

[link]


böngésződben ne engedélyezd a scriptek futtatását, csak a megbízható oldalakon stb és körültekinetően telepíts és tölts le.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..

2014. okt. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
dehogy hackelik..
2014. okt. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez nekem mezei adware és/vagy spyware és/vagy vírustámadásnak tűnik.

Jó lenne tudni a "gyanús" folyamatok nevét!

G.

2014. okt. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!